Altın Yorumları 01.11.2018

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatları dün sabah saatlerinden itibaren aşağı yönlü bir seyir izlemeye başlamıştı. Biz de altın ons fiyatı için dolar endeksinin yükselişinin fiyatlar üzerinde baskı yapabileceğini vurgulamıştık. Nitekim öyle de oldu. Bir anda 97,10 direncinin üzerine fake atan dolar endeksi altın ons fiyatlarını da baskılamaya başladı ve altın fiyatı 1212 dolar seviyesine kadar geriledi. Ons altın fiyatı 1212 dolar seviyesine kadar gerilese de 1217 doların üzerine atmayı başardı ve güne yine 1,218 dolar civarında başlıyor.

Ons Altın Yorumları

Ons altın fiyatlarını incelediğimizde bugün de dün ki analizimizde belirttiğimiz tablo hala geçerli. Altın fiyatları 1,217 dolar üzerinde tutunabilirse pozitif havanın devamını öngörmekteyiz. Ancak 1217 dolar altına sarkan fiyat hareketlilikleri kalıcı olur ise bu durumda ons altın fiyatında 1,203 dolar seviyesine doğru geri çekilmeler mümkün hale gelebilir.

[irp posts=”365″ name=”01.11.2018 Dolar Yorumları”]

Bugün sabah saatlerinden itibaren dolar endeksinde bir düşüş hakim. Bu nedenle altın ons fiyatları üzerindeki dxy baskısı bir miktar kalkmış durumda. Bu baskıdan kurtulmuş olan altın yarın ki tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kazançlar verilerini 1217 dolar üzerinde karşılamak isteyebilir.  Dolar endeksindeki toparlanma dışında altın fiyatlarını şuan için baskılayan bir detay bulunmamakta. Bu nedenle altın ons fiyatında yükselişlerin daha olası olduğunu tahmin etmekteyiz.

Ons altın fiyatlarında olası yükselişlerde 1,227 dolar seviyesi direnç bölgesi olarak çalışabilir. Bu seviye üzerinde 1,240 dolar ve yaklaşık 1 aydır vurgulamakta olduğumuz 1,248 dolar civarları hedef halini alabilir. Ons altın fiyatlamalarının 1217 dolar altında kalması ve burada saatlik kapanışlar yapması halinde ise 1212 dolar ve 1,203 dolar seviyelerine doğru satışlar hız kazanabilir. Gün içerisinde öncü tarım dışı istihdam verisi dolar endeksini etkileyebileceğinden altın fiyatları üzerinde de etkili olabilir. Bu nedenle takip etmekte fayda olacaktır.

[irp posts=”170″ name=”Altın Fiyatları Ne Olur ? Uzmanlardan Altın Yorumları”]

Gram Altın Yorumları

Dolar kurundaki sert satışlarla birlikte 215 liranın altına gerileyen gram altın fiyatı, dün doların yükselişe geçmesi ile birlikte yükseldi. Gram altın bu sabah yeniden 220 lira seviyesinin üzerine çıkmış durumda. Gram altın fiyatlarında 231 lira seviyesi direnç özelliğini korumakta. Bu nedenle buraya doğru yaşanabilecek  yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilmek istenebilir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*