Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? Binance Para Transferi

binance para çekme işlemi nasıl yapılır
binance para çekme işlemi nasıl yapılır

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Türkiye’den de çok fazla yatırımcıya sahip. Türkiye ayağını geçtiğimiz yıllarda devreye alan Binance üzerinden çok sayıda Türk kripto para yatırımcısı işlem yapmakta. Dolayısı ile Binance para çekme ve yatırma hakkında da bir çok soru gelmekte. Bu soruları bu yazımızda cevaplandırmak istedik.

Binance Nedir?

Binance kavramı, özellikle son zamanlarda yapılan kripto para konusundaki gelişmeler sebebiyle günlük hayatımızda çok sık karşılaştığımız bir kelime olmuştur.

Kripto para piyasası özellikle son birkaç yıldır tüm Dünya’nın gündemine oturmuş bir duruma gelmiştir. Litecoin, lota, ripple vs gibi birçok coinde yaşanan anlık yükselişler, insanlar üzerinde önemli bir etki bırakmaktadır.

Bitcoin piyasasındaki ani dalgalanmalar sebebiyle, yatırımcıların bir kısmı altcoinlere kaymaktadır. Çünkü bazı altcoinler, bitcoinden daha fazla kar getirebilmektedir. Bu yüzden de birçok sayıda altcoini içerisinde barındıran Binance borsası ortaya çıkmış oldu. Peki, nedir bu binance?

Binance, yüzlerce türden kripto parayı bünyesinde bulundurarak, alım-satım işlemlerinizi kolay ve hızlı yoldan yapabileceğiniz likit bir piyasa avantajı sunan en büyük kripto para borsalarından biridir.

Özellikle son dönemdeki altcoine olan yoğun talep dolayısıyla da Dünya borsa piyasasında en büyük rollerden birini alma yoluna gitmektedir. Bu piyasaya olan talep ve ilgi, gün geçtikçe artarak ilerlemektedir. Ülkelerin ekonomik durumlarına olan etkisinden bile bahsetmek mümkün olmaktadır. Hesap açma işlemlerindeki kolaylık da kullanıcılarını kendine çekmektedir.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance borsasına giriş yapma gibi bir fikriniz var ve siz de yatırım yapmak istiyorsanız öncelikli olarak bir binance hesabı açmanız gerekmektedir. Hesap açmak gayet kolay ve hızlı olacak bir şekilde yapılmaktadır. Ancak şu andan bahsetmek gerekirse, binance hesabı artık eskisi gibi açılmamaktadır. Hesap açabileceğiniz dönemleri takip ederek, o dönemlerde hesabınızı açabileceğinizi hatırlatmak gerekir. Şayet kayıt ol butonu açıksa şu adımları takip etmeniz gerek:

  • Sitede sağ üstte bulunan kayıt ol veya register yazan yere tıklayın.
  • Kutucuklara mail adresiniz ve şifrenizi girin.
  • Karşınıza gelecek güvenlik adımı olan robot onayını yapın.
  • Mail adresinize girerek mail onayını yapın ve aktivasyonunuzu gerçekleştirin.

Kayıt işlemlerini hallettikten sonra artık hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Binance Güvenilir Mi?

İlk olarak söylemek gerekirse Binance’in sahibi Çin asıllı bir babadan olan Chanpeng Zhao’dur. Binance, 2017 yılında ve Çin merkezli olarak kurulmuştur. Daha sonra Çin hükümeti yasak getirince, Japonya’ya taşınmıştır. Peki, Binance borsası güvenli mi? Bu soruya net bir cevap vermek elbette ki mümkün değildir. Ancak uzun bir süredir milyonlarca kullanıcısının ve halihazırda devam etmekte olan pazarının kesintisiz varlığını göz önüne alınca güvenilir olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca bu piyasada, aralarındaki en iyi ve en büyük borsadır. En iyi kripto para borsaları listelerinin bir çoğunda Binance borsası ilk sırada yer almaktadır.

Güvenlik önlemlerini tam ve yerinde almakta, coinlerinin değerini de iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Fakat yine de, 2019 yılında gerçekleşen ve 7.000 bitcoinin çalındığı büyük ölçekli güvenlik ihlalinin olduğunu hatırlatmak gerekir.

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Binance borsasında aktif bir şekilde yaptığınız yatırımlarınızla beraber gelen paranızı/kârınızı, Binance’in Türkiye için olan sitesindeki cüzdanınıza aktararak bankanıza çekebilirsiniz. Bu işlemi tamamlamak için iki faktörlü kimlik doğrulamanızı yapmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’deki kripto para cüzdanlarınıza da para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem de eskiden yapıldığı gibi Papara hesabınıza aktarma yapmak olacaktır.

Eskiden Papara ve benzeri uygulamalar aracılığı ile para çekmekte mümkündü ancak 2021 yılında yapılan düzenlemeler bunun önüne geçti. Binance’dan paranızı bankaya çekebileceğiniz gibi, cüzdanlarınızda da tutabilirsiniz.

Binance hesabınızda bulunan parayı çekmenin en kolay yolu şu şekildedir;

  • Binance Global hesabınızdan Binance TR hesabınıza kripto paranızı transfer edin.
  • Binance TR hesabınızda kripto bozumu yaparak paranızı Türk Lirası olarak dilediğiniz baka hesabına çekin.
  • Eğer kendi hesabınıza çekmek istemiyorsanız, Kapalıçarşı’da yer alan kripto bozum bürolarına uğrayarak da çekim yapabilirsiniz. Bunun için komisyon talep eden bu tip bürolarda işlem yaparken dikkatli olmanızda fayda olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*