Evde Ek İş Yapmak, Evde Yapılabilecek 10 Yeni İş Fikri

evde ek iş imkanları
evde ek iş olanakları, evde ek iş fırsatları

Evde Ek İş Yapmak

İnsanlar hayatlarını daha iyi yaşamak için çeşitli evde ek iş yapmak metotlarına başvurmaktadır. Evde ek iş neler yapılabilir ? Özelikle ev içerisinde bazı işleri yaparak para kazanmayı istiyorsanız çeşitli yollar bulunmaktadır. Bunlar genellikle internetten para kazanma yöntemleri içerisinde mümkün olduğu düşünülüyor fakat öyle değil. Çeşitli kabiliyetlerinizle bazı sistemlere katılım gösterilmesiyle, evde ek iş yapmak fırsatlarına kapı açmış oluyorsunuz.

Evde ek iş yapmak için çeşitli bilgi donanımına ihtiyaç duyulan yöntemlerin daha fazla para kazandırdığı görülmektedir. Bunun yanında daha az bilgiye ihtiyaç duyulan işlerinde kazanımları buna oranla düşük olduğu görülmektedir. Bunlar içerisinde kendinize en uygun seçeneği bulabilmeniz için 10 farklı yöntemi sizlere sunuyoruz.

Evde Ek İş Yapmak İsteyenlere 10 Farklı Öneri

1. Paketleme İşleri

Firmalara ait bazı ürünlerin paketlemesine destek vermek amacıyla firmalar evlere paketleme işleri vermektedir. Adet başına birim bir fiyat belirlenmektedir. Paketleme işi ne kadar çok yapıldıysa bu birim fiyatla çarpılarak paketlemeyi yapan kişiye vermektedir. Genellikle ev kadınlarının sıklıkla tercih ettiği bu yöntemle haftalık yiyecekler ve bazı fatura masrafları rahatlıkla karşılanmaktadır.

2. Evde Pasta Yapma

Özel günlerde insanlar pasta sipariş etmeyi severler. Kendinize bir Instagram hesabı açarak bu kişilere ulaşma fırsatınız bulunmaktadır. 2021 yılında istihdama bu şekilde katkı sağlayan binlerce kadın bulunuyor. Özellikle bu yöntemin küçük bir pozisyon gibi görünse de çok iyi kazançlar getirdiği görülmektedir. İyi pasta yapan kişilerin ortalama bir işçiden fazla kazandığı görülmektedir.

3. El İşi Ürünleri

El işi ürünlerine kabiliyetiniz varsa kesinlikle evde para kazanmanızı sağlayacak önemli iş kolları içerisinde gelmektedir. Kış aylarında patik, şapka, eldiven vb. el işlerinin üretilmesiyle çeşitli kazançlar sağlayabilirsiniz. Özellikle iyi bir el işi maharetiniz varsa çeşitli dantelli ev süslerine yönelik eşyalarda üretebilirsiniz. Total kazançları aylık kazançlarınıza ek olarak iyi bir paraya denk gelmektedir. Ne kadar emek verirseniz o kadar para kazanmanız mümkündür.

4. Temizlik Hizmetleriyle ek iş

Eski jenerasyonun daha fazla kullandığı yöntemlerin arasında halk arasında ‘’ temizliğe gitmek ‘’ diye tabir edilen hala kullanılan ek iş yöntemidir. Fakat yeni jenerasyon bu tarz yöntemlerle para kazanmayı utanma duygusuyla harekete geçiremiyor. Sonuçta bir emek karşılığında para kazanıyorsunuz, bunun utanılacak bir yanı yok.

5. Evcil Hayvanlara Bakın

Eğer iyi bir hayvan sever olduğunuzu düşünüyorsanız bence bu iş tamda size göre. Özellikle çevrede hayvanları bulunan insanlar işte olduğu süreçte bakımlarını yapacak kişiler aramaktadır. Hatta bazı önemli konumlarda beline bir kemer takarak onlarca hayvanı gezdiren insanları görmüşsünüzdür. Bu kişiler hayvan başına iyi bir para almaktadır. Özellikle iyi paralar kazanabileceğiniz evde ek iş yapmak yöntemleri arasında gösterilmektedir.

6. Sanal Asistanlık İşleri

Teknoloji hayatımızın her noktasını değiştirirken, iş kolları arasında da bazı değişiklikler yaptı. Sanal asistanlık işleri bir firmanın evde müşterilerine destek verme ihtiyacından doğmaktadır. Evde kahvenizi yapın, telefonları alın çözüme kavuşturun. Kısaca insan ilişkileriyle yürütülen bir danışmanlık usulüyle dönmektedir. Aylık devam edilmesi halinde bir asgari ücrete denk gelen paralar kazandırmaktadır.

7. Yaşlı Bakımı Veya Çocuk Bakımı

İnsanlar ailelerindeki bakıma muhtaç olan bireylerine işteyken akılları kalmaması için bakıcı tutmaktadır. Bunlar part time veya tam zamanlı şekilde olabilir. Özellikle part time şekliyle bakıcı abla veya abi arayışı yaygın bir ek iş yöntemidir. Öğrenciler ve donanımlı bakım bilen kişilerin bu yöntemle hatırı sayılır bir miktar para kazandığı görülmektedir.

8. Ev Onarım İşleri

Maharetli erkeklerin ev dekorasyonu kapsamında çeşitli işlerle ek iş yapma fırsatı var. Özellikle bir yerin tamire edilmesi veya dizayn edilmesi için ev sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Hatta ev onarım işlerine badana boya işleri bile girebilir. Bu yöntemle part time çalışılmasıyla iyi ek kazanç oluşturma fırsatınız bulunmaktadır.

9. Planlama Hizmetleri

Özellikle yaz aylarında sıklıkla insanlar düğünler, partiler ve yemekler vermektedir. Organizasyon şirketi planlama yapabilme kabiliyeti olan çalışanlara ihtiyaç duymaktadır. Organizatörler iyi paralar kazandığı bilinen bir gerçektir. Hatta bu iş kolunda çalışırken sürekli çalışmanıza da gerek bulunmuyor. Bu konuda kendinizi gösterirseniz, sürekli iş yakalayabilmeniz mümkündür. Az çalışarak çok para kazanma fırsatı elde edilmektedir.

10. İnternetten Para Kazanma

Ben evimde oturayım, hiçbir yere gitmeyeyim ama yine de para kazanayım diyorsanız, yalnızca internetten para kazanma yöntemleri size hitap etmektedir. Bu biraz zaman alan ve emek isteyen bir süreç olsa da ilerleyen zamanlarda başlıklarda yer alan tüm yöntemlerden fazla para kazanmanız mümkün olmaktadır. İnternetten para kazanma yöntemleri içerisinde neler var bakalım.

  • Youtube
  • Blog üzerinden yazı yazarak kazan.
  • Udemy sitesinde yetenekli olduğun bir konuda eğitim kursu sat.
  • Google Adsense üzerinden varsa siteniz üzerinden reklam alın.
  • Birden fazla dile sahipseniz çeviri sitelerinde çeviri yaparak kazanın.
  • Twitch platformunda oynadığınız oyunları canlı yayın eşliğinde sunun.
  • İçerik sitelerinde makale satarak para kazanın.
  • Forex yatırımı ile para kazanmak
  • Borsa ve kripto para yatırımları ile para kazanmak

Bunların yanında ‘’ evde ek iş yapmak ‘’ başlığı altında onlarca internetten para kazanma yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler biraz vakit alsa da ayda 10 bin TL ile 50 bin TL ve hatta daha fazlasını kazanma fırsatı vermektedir. Yalnızca iyi bir takipçi kitlesine ve insanları içeriklerinize yönlendirebilme kabiliyetinizle alakalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*