İlginç Meslek Nedir? Bu Mesleklerin Geliri Var mı?

İlginç Meslek Nedir? Bu Mesleklerin Geliri Var mı?

İnsanların bazı durumlarda çok komik buldukları meslek grupları çok para kazandırabiliyor. Bu meslekler saçma da olsa kişilere ek gelir kapısı açarak çok önemli hizmetler sağlıyor. Eski mesleklerin yerini yenileri alsa da ortaya yeni yeni çıkan meslekler eskilere göre çok değişik olabiliyor. Standart bir şekilde herkesin bildiği doktorluk, avukatlık, polislik gibi meslekler bu devirde herkesin sıradan bir meslek olarak kabul etmesi sermayesiz iş fikirlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu yazımızda devrimizin en komik ve ilginç mesleklerini konu alacağız.

İlginç Bir Meslek Koku Uzmanlığı Yapmak

Koku uzmanlığı mesleği ile bütünleşen kişiler kötü kokuları ortadan kaldırma ve bunlara erişilmesini önleme konusunda çok uzman kişilikler olduklarını kabul ettirmişlerdir. Deodorant markalarının bünyesinde iş imkanı bulabilen bu kişiler, terlemenin etkisi ile oluşabilecek kötü kokuları tespit ederek bunların gizlenmesi ve maskelenmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bu kokuların gizlenmesi için kullanılması gereken maddelere şirketlere bildiriyorlar. Günlük yaşantımızı normale çevirme konusunda koku uzmanı mesleğine çok fazla şey borçlu olduğumuzu unutmamak gerekiyor.

IMAX Ekran Temizleyiciliği Mesleği

Çok büyük ekranlara sahip olan IMAX’ler reklam şirketlerinin açık alanlarda pazarlama stratejisi geliştirmesi için çok önemli rol oynuyorlar. Bu ekranların en önemli görevi insanların dikkatini fazlasıyla çekerek raklamı yapılan ürünlerden satın almalarını sağlamaktır. Devasa ekranlara sahip olan bu reklam tabelaları tozla kaplı olduğu süre boyunca şirketlerin reklamlarını kolay kolay kimse görememektedir. Bu sebeple reklamların daha mantıklı bir şekilde pazarlama taktiği oluşturması için bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ekran temizleyiciliği mesleği para kazandırır mı sorusunun cevabını bu mesleği yapan kişilere sorarak öğrenebilirsiniz. Çok şaşırtıcı cevaplar alacağınızdan eminiz.

Profesyonel Islık Hizmeti Vermek

Pazarlama taktiği ve yetenek birleştiğinde bu meslek dalı ortaya çıkıyor. İnsanları eğlendirmek ve bunu yaparken bir şeyler satmak amacıyla ortaya çıkmış bir meslek türüdür. Kuşları taklit ederek onları kendine doğru çekme ve fotoğrafçıların müthiş kareleri yakalamasına yardımcı olma mesleğidir. Sadece yetenek değil bazı konularda çok mantıklı sonuçlar verecek şeyler bunların içerisinde bulunmaktadır. Bu meslekler ne kadar saçma olursa olsun ek gelir oluşturmak isteyen kişiler için bütçeye katkı sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*