Pi Coin Borsaya Ne Zaman Girecek? 1 Pi Coin Kaç TL?

pi coin kaç tl
pi coin kaç tl

Blockchain teknolojisine daha çok yeni olduğumuz günlerde her geçen gün piyasaya yeni bir kripto para birimi çıkmaya devam ediyor. Kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran ve gelecek vaat eden Pi Coin de piyasaya yeni çıkmaya hazırlanan coinler arasında yer alıyor. Kripto piyasasını takip eden ve yeni çıkan altcoinleri yakından izleyen kullanıcılar Pi Coin’in piyasaya ne zaman çıkacağını ve piyasaya değerinin kaç TL olduğunu sürekli olarak araştırıyor. Gelin 1 pi coin kaç tl, pi coin ne zaman piyasaya çıkacak gibi soruların cevaplarını bulalım.

Pi Coin Nedir?

Pi Network olarak adını duyuran Pi Coin, bir tür eşler arası pazardır ve üyelere mal ile hizmet alırken doğrudan harcama fırsatı sunar. Bir tür yeni dijital para birimi olan Pi Coin, dijital varlıklarını korumak ve barındırmak isteyenler için bir tür dijital cüzdan olma niteliğine sahiptir. Son derece dağınık olan Pi Coin hem çevre dostu hem de minimum pil gücü özellikleri ile ön plana çıkar.

Stanford Üniversitesi’nde bulunan üç girişimcinin ortak çalışmaları ile ortaya çıkartılan Pi Coin, Stellar platformunu temel alır. Gelişim sürecinde Stellar sisteminde bulunan madenciliğe izin vermemiş ve daha sonrasında yapılan güncellemeler ile madencilik sistemine dahil olmuştur. Temelde Bitcoin ve diğer altcoinler ile ortak özelliklere sahip olmakla birlikte, işleyiş olarak onlardan ayrılır.

Pi Coin Ne Zaman Borsada Listelenecek?

Pi Coin’in ne zaman kullanıma açılacağı ve değerinin kaç TL olacağı birçok kripto kullanıcısı tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Pi Coin’in kullanılabilir hale gelmesi ve borsalara açılması için öncelikle kendisine ait bir blok zincir sistemine sahip olması gerekmektedir. Bununla birlikte bütün fonksiyonlarının da kopya bir blok zincir üzerinden test edilmesi gerekir. Bütün bu test aşamalarının ardından hatasız bir sonuç alınması ve müdahalesiz bir çalışma sistemine sahip olmasının kanıtlanmasının ardından Pi Coin de borsalarda yerini alacaktır. Şu an güncel durum göz önüne alındığında Pi Coin’in ne zaman listeleneceğine ilişkin tam bir tarih bulunmamaktadır.

Pi Coin Nasıl Üretilir?

Pi Coin, kazım yolu ile elde edilen coinler arasında bulunur. Ancak kazım tekniği diğer coinlerden farklıdır. Pi Coin kazım işlemi mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilir. Kullanıcılar cihazları üzerinden kazım işlemini başlatarak belirli bir süre boyunca Pi elde edebilirler. Kazım herhangi bir internet bağlantısı gerektirmediğinden son derece maliyetsizdir.

Pi Coin kazım sisteminde kullanıcılar ilk 3 gün boyunca kazım yaptıktan sonra bir sonraki statüye ulaşarak kendi güvenlik çemberlerini kurmaya hak kazanabilirler. Bu güvenlik çemberine kullanıcılar diledikleri kadar kullanıcı dahil ederek, kazım miktarlarını ciddi oranlarda daha fazla seviyelere ulaştırabilirler.

Madencilik yolu ile Pi Coin kazanmış olan kullanıcılar, şu an bu coinlerini herhangi bir şekilde dönüşüme alet edemez ve satış yapamazlar. Önceden yatırım yapmak isteyen kullanıcılar şu an Pi Coin’i biriktirerek borsaya girmesini bekleyebilir, ardından ise borsada değeri üzerinden satış işlemini gerçekleştirebilirler.

Pi Coin, piyasalara girdiğinde ve borsalarda listelendiğinde, projenin üçüncü aşamasına geçilmesinin ardından satışı mümkün hale gelebilecektir. O tarihten itibaren kullanıcılar kayıtlı oldukları platform üzerinden Pi Coin’in satış işlemini gerçekleştirebilirler.

Pi Coin’in Fiyatı Nedir? 1 Pi Coin Kaç TL?

Pi Coin, henüz resmi olarak kripto para piyasalarında listede bulunmadığından, herhangi bir değere sahip değildir. Ciddi anlamda bir tanıtım prosedürüne sahip olan Pi Coin kısa bir süre sonra borsalarda yerini aldıktan sonra değer kazanması beklenmektedir.

Günümüzde 13 Milyon üzerinde Pi Coin kazımı yapan kullanıcı olduğu tahmin edilir. Kripto para piyasalarını değerlendiren önemli analistler Pi Coin’in 2021 yılında $0.0127 olacağını ve 2022 yılında ise $0.0122 dolara ulaşacağını söylemektedir. Uzun vadede ise Pi Coin’in $0.0319 seviyelerine ulaşacağı tahmin edilir.

Pi Coin Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Piyasaya sürüm için öngörülen şirket olan Mode, Pi Coin’in resmi olarak 31 Mart 2021 tarihinde piyasaya çıkacağını açıklamış, ancak daha sonrasında bu tarihte herhangi bir gelişme yaşanmamıştır. Geçici olarak askıya alınan Pi Coin’in piyasaya çıkışı hakkında güncel olarak açıklanan bir rakam bulunmamaktadır. Kullanıcıların her geçen gün biriktirmeye devam ettikleri Pi Coin’ler, piyasaya çıkış tarihinden itibaren arz ve talep miktarlarına göre değer kazanarak işlem görmeye başlayacaktır. Detaylar için Pi Coin ne zaman çıkacak başlığına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*