Yapıkredi Bankasından Döviz Hesabı Açmak Nasıl Yapılır?

Yapıkredi Bankasından Döviz Hesabı Açmak Nasıl Yapılır?

Döviz işlemlerinin artık sadece borsalar üzerinden değil banka hesapları üzerindende yapıldığını düşünürsek bu işe ilgili olan birçok kişiye döviz hesabı açma önerisi verilebilir. Özellikle yapıkredi döviz hesabı açmak işlemi ile ilgili bu yazımızda vereceğimiz bilgiler işinize fazlasıyla yarayacaktır. Yapıkredi bankası Türkiye’de bulunan köklü bankalardan biridir. Yapıkredi döviz hesabı aracılığı ile yabancı paralar üzerinde işlem yaparak bu paraları mevduat olarak hesabınızda tutabilirsiniz.

Yapıkredi Döviz Hesabı Nedir?

Kişilerin yatırım yapmak amaçlı yabancı paralar alması ve bu paraları banka hesaplarında tutması için gerekli olan hesap türüne döviz hesabı adı verilmektedir. Bankalar nezdinde açmış olduğunuz vadesiz tl hesaplarınızda Euro veya Dolar olarak döviz birikimi yapamayacağınız için mutlaka bu hesap türüne sahip olmanız gerekmektedir.

Döviz hesapları yatırımlarını yabancı paralar üzerinde yapmak istediklerinde ya da para kazanmak amacı ile farklı ülkelerde çalıştıklarında bu hesaba fazlasıyla ihtiyaç duyacaklardır. Yapıkredi aracılığı ile euro hesabı açma işleminizi gerçekleştirirseniz dövizlerinizi anlık bir şekilde Türk lirasına çevirebilirsiniz. Aynı zamanda bu hesapların açılışı aşırı derecede zahmetsizdir.

Yapıkredi Bankası Döviz Hesabı Açmak Nasıl Yapılır?

Yapıkredi bankasının halihazırda bir müşterisi iseniz Mobil bankacılık veya interaktif bankacılık üzerinden döviz hesabı açma imkanınız bulunuyor. Hangi para birimine yatırım yapmak istiyorsanız o para birimine ait hesabı seçerek  açılış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Yapıkredi bankasında herhangi bir hesabınız bulunmuyorsanız yapıkredi döviz hesabı açma işlemini yapmak için bireysel hesap açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için bazı belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız gerekiyor.

Yapıkredi Döviz Hesabı Açmak için Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, kimlik kartı, pasaport ya da sürücü ehliyeti
  • Yerleşim yeri adresi veya adresinizi gösteren yeni tarihli bir fatura
  • İletişim numarası bir sabit hat ya da tercihen mobil numara

Yapıkredi’den banka hesabı açmak için yukarıda bulunan belgeleri hazırlamış bir biçimde herhangi bir şubeye uğramanız gerekiyor. Şubede bulunan personeller işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirerek yatırım hesabınızı aktif hale getireceklerdir. Sunduğu birçok avantaj sebebi ile yapıkredi döviz hesabını tercih etmenizi öneriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*