29.10.2018 Altın Yorumları ve Analizi

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Ons altın fiyatları 3 haftadır süren yükseliş trendini sürdürüyor. Altın fiyatları 1200 doların üzerine yükseldikten sonra başlattığı yükseliş hareketini devam ettiriyor. Haftaya 1230 dolar seviyesinden başlayan ons altın fiyatları için ilk kritik destek noktası 1227 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu seviyenin altında ise 1217 dolar seviyesi bulunmakta. Özellikle kısa vadeli yükseliş hareketinin devamı için 1217 dolar seviyesi çok önemli olmaya devam ediyor.

Ons Altın Yorumları

1217 dolar seviyesinin düşüşlerde bir denge noktası olabileceğini söylemek mümkün. 1217 dolar seviyesinin altına sarkacak fiyatlamalarda ise altın ons fiyatlarındaki pozitif hava tersine dönebilir.

ons altın analizi
altın ons fiyatları yorumları ve analizleri

Ons altın teknik görünümüne baktığımızda pozitif seyrin devam ettiğini ve altın fiyatlarında olumlu havanın sürdüğünü görüyoruz. Ancak diğer taraftan dolar endeksinde yaşanan yükseliş altın fiyatlarını baskılar mı sorusu da gündemde ki yerini koruyor.

Teknik olarak altın fiyatlarında 1217 dolar seviyesi üzerindeki görünüm pozitif olmaya devam ediyor. 1217 dolar altına sarkabilecek fiyatlarda ise 1204 dolar seviyesine kadar düşüşler yaşanabilir. 1200 dolar altına inilmesi halinde ise destek noktası 1194 dolar seviyesinden geçiyor. Yükseliş hareketlerinde ise 1227 dolar seviyesi üzerinde 1247 dolar civarı hedef noktası halinde duruyor.

Gram Altın Yorumları

Gram altın tarafında hafif  aşağı yönlü yatay bir seyir mevcut. Gram altın fiyatı Brunson’ın tahliyesi ile birlikte düşüşe geçmişti. Düşüş yönlü seyrin devam ettiği gram altın fiyatı haftaya yatay bir şekilde başladı. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle piyasaların kapalı olduğu bugün hafif aşağı yönlü bir seyir oluşmuş durumda. Aşağı yönlü seyrin ana unsuru ise dolar kurunda yaşanan düşüşler. Doların düşüşünü sürdürdüğü şu ortamda ons altın fiyatlarında hafifte olsa toparlanma mevcut. Ancak dolar kurundaki satışlar daha güçlü olduğu için gram altın fiyatları geriliyor.

[irp posts=”170″ name=”Altın Fiyatları Ne Olur ? Uzmanlardan Altın Yorumları”]

Güncel gram altın fiyatına baktığımızda işlemlerin 220 lira altına sarktığını görüyoruz. Gram altın fiyatlarında yukarıda direnç noktası olarak takip edebileceğimiz seviye 231 lira seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Gram altın fiyatlamalarını önümüzdeki dönemde ons altın fiyatı ile birlikte dolar tl paritesi belirlemeye devam edecek. Ancak bu konuda dolar kuru bir adım daha etkili olabilecekmiş gibi duruyor. Bu nedenle gram altın yatırımcıları hem ons altın fiyatlarını hem de doların TL karşısındaki seyrini yakından takip etmeleri gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*