Altın Fiyatları Ne Olur 31.08.2018

Altın fiyatları oldukça hareketli günler yaşıyor. Yaklaşık 3 ay süren ons altındaki düşüş hareketi sonlanmış görünüyor. 1,160 dolar seviyesine kadar düşen ons fiyatı bu seviyeden gelen tepki ile yükselmiş durumda. 1,200 dolar seviyesinin hemen üzerinden fiyatlanan ons altın fiyatında yön ne yönde sorusunun cevaplarına birlikte bakacağız. Altın fiyatları ne olur, altın yükselir mi, altın düşer mi gibi soruların sıklaştığı bu dönemde altın fiyatlarını teknik analiz eşliğinde işleyeceğiz.

Altın Ons Teknik Analizi

Ons altın için grafiğimizi incelediğimizde altın fiyatlarında yukarı yönlü isteğin devam ettiğini görüyoruz. Buna göre altın fiyatlarında yükseliş hareketinin sürmesi beklenebilir ancak fiyatlamaların sağlıklı ilerlemesi açısından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

altın ons analizi
ons-altın-fiyatları-teknik-analizi

Altın fiyatlarında kalıcı bir yükselişten bahsedebilmek için 1,212 dolar seviyesinin aşılması ve bu seviye üzerinde günlük kapanışların gelmesi gereklidir. Aksi halde 1,185 dolar seviyesine kadar gerilemelr mümkün hale gelebilir. Böyle bir durumda 1,185 dolar seviyesi oldukça önemlidir. Bu seviyenin kırılması 1,174 seviyesini ve bir önceki düşüşte dip noktamız olan 1,160 seviyesini gündeme getirecektir.

[irp posts=”170″ name=”Altın Fiyatları Ne Olur ? Uzmanlar Ne Diyor ?”]

Altın yükselişini sürdürmek istiyor ise 1,212 dolar seviyesi üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekli.Bu durumda ons fiyatında pozitif havanın oluştuğunu söylemek mümkün hale gelebilir. Aksi halde yeniden düşüşler yaşanma ihtimali yüksek gibi duruyor.

Yaklaşan Abd tarım dışı istihdam verisi ve Fed’in faiz toplantısı öncesinde altın fiyatları bir miktar baskıyı üstünden atmış görünse de ilk etapda tarım dışı istihdam verisi ve Fed faiz baskısı altın fiyatlarında yeniden bir baskı oluşturabilir. Bu nedenle gelecek olan ekonomik veriler ve açıklamalar dikkatle takip edilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*