Güncel Altın Yorumları 05.09.2018

ons altın-analizi
altın ons analizi 05.09.2018

Altın fiyatlarında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Altın ons fiyatında volatilite yükseldikçe yatırımcılarında meraklı soruları artmaya devam ediyor. Bu soruların başını altın fiyatları ne olur sorusu çekerken onu altın fiyatı yükselir mi, altın neden düşüyor gibi sorular izliyor. Bizlerde altın fiyatlarının geleceğine yönelik sorulara teknik analizler eşliğinde cevap vermeye devam ediyoruz.

Altın fiyatlarını bu hafta etkileyebilecek en önemli detay Cuma günü açıklanacak olan ekonomik takvim verileri. Bu veriler tarım dışı istihdam, işsizlik ve de ortalama saatlik kazançlar verileri. Abd Merkez Bankası Fed’in oldukça önemsediği bu veriler aynı zamanda bu ay ki faiz toplantısını da etkileyebilir. Gelebilecek olası olumsuz veriler altın fiyatlarında yükseliş başlatabilir. Verilerin iyi gelmesi ise Abd ekonomisinin iyiye gittiğine işaret edeceğinden Fed’in faiz konusunda elini güçlendirecektir. Bu nedenle de altın fiyatlarında aşağı yönlü baskı oluşma ihtimali doğacaktır.

ons altın-analizi
altın ons analizi 05.09.2018

Altın fiyatlarını teknik olarak incelediğimizde göstergeler olumsuz gibi görünse de bugünler de teknik analizden ziyade haber akışları ve ekonomik takvim verileri ön plana çıkacak gibi gözüküyor. Altın fiyatlarında teknik açıdan 1,198 dolar altında kalındıkça 1,185 dolar hedef seviyesi ile düşüşler yaşanabilir. Bu seviye altında ise bir diğer kuvvetli destek noktamız 1,174 dolar seviyesi. Ons fiyatında olası yükselişlerde 1,198 doların aşılması gerekiyor. Bu seviyesinin aşılması ile birlikte 1,212 dolar seviyesine doğru yükselişler yaşanması gündeme gelebilir. Abd’den açıklanacak olan verilerin beklentileri karşılamaması altın fiyatlarında cuma günü yükseliş hareketini başlatabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*