Günlük Altın Analizi 06.09.2018

altın yorumu
altın fiyatları ne olur

Altın fiyatları oldukça hareketli günler yaşıyor. Ons fiyatı hafta içerisinde 1200 dolar altına kaydı ve şuan için 1200 dolar üstüne yükselebilmiş değil. 1,190 dolara kadar düşen ons fiyatı bu seviyeden verdiği tepki ile yeniden 1200 dolar üzerine yükselmeye çalışırken bu seviyeye yaklaştıkça satış baskısı oluştuğu gözleniyor.

Altın fiyatlarının yönü açısından bu hafta oldukça kritik. Bugün ve yarın Abd’den açıklanacak olan ekonomik veriler Fed’in faiz toplatısında kararını etkileyebilir. Bu nedenle bu veriler oldukça önemli olacak. Özellikle de yarın açıklanacak olan tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kazançlar verileri oldukça önemli. Bu veriler öncesine altın grafiği bize neler söylüyor kısaca bugün ki altın teknik görünümüne de bir bakalım.

Altın Teknik Yorumu

altın yorumu
altın fiyatları ne olur

Altın fiyatlarında şuan 1200 dolar aşağısında sakin seyir sürüyor. Öğleden sonra Abd’den gelecek olan öncü tarım dışı istihdam verisi ile altın piyasası hareketlenebilir. Altın fiyatlarında olası yükselişlerde 1,202 dolar seviyesi önemli olacak. Bu seviye üzerine doğru yükselişler yaşanır ise 1,215 dolar hedefi ile yükseliş hareketi sürdürülebilir. Aksi halde ise altın fiyatlarında 1,185 seviyesine kadar gevşemeler yaşanabilir. Altın fiyatlarının bu haftaki yönünü teknik analizden çok ekonomik veriler belirleyeceğinden, hem ekonomik takvim verileri hem de Fed‘e yönelik açıklamalara dikkatle takip edilmelidir.

Altın fiyatları gelecekte ne olur, altın fiyatları ne zaman düşer, altın ne zaman yükselir gibi soruları ilerleyen günlerde sayfamızda cevaplamaya çalışmaya devam edeceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*