Ons Altın ve Gram Altın Yorum ve Analizleri

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatlarında dün bahsettiğimiz düşüş hareketi etkisini bu sabah itibari ile de devam ettiriyor. Dün ki Fed’in faiz kararı sonrası bir miktar daha gerileyen ons altın fiyatı bu sabah itibari ile 1220 dolar seviyesinin altına gerileyerek 1218 dolar seviyesine indi. Şu sıralarda da 1220 dolar seviyesinin hemen altında fiyatlamalarını sürdürüyor.

Dün ki altın analizimiz içerisinde ons altında dxy ye paralel olarak satış baskısının etkili olabileceğini vurgulamıştık. Nitekim öyle de oldu ve ons üzerindeki fiyat baskısı devam etmekte peki bundan sonra altın ne olur, altın yükselişe geçer mi yoksa düşüş devam mı edecek sorularına cevap vermek isteyecek olur isek, altın grafiği bizlere neler söylüyor diye bakmamız gerekecek.

[irp posts=”461″ name=”08.11.2018 Altın Yorumları”]

Ons Altın Fiyatları Analizi

Altın ons fiyatlarına baktığımızda hafta başından bu yana yaşanan yükselişlerin bir türlü 1237 dolar seviyesini aşamayışı ile başlayan aşağı yönlü baskıların etkisini sürdürdüğünü gözlemliyoruz. Bugün için olası gerilemelerde 1214,5 destek noktasını takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde haftalık kapanış yapması altın fiyatları için en azından hızlı bir düşüşü etkileyecektir. Önümüzdeki hafta içerisinde Trump ülke liderleri ile önemli görüşmeler yapacak bu görüşmeler öncesinde altın fiyatlarının bu destek seviyesi üzerinde kalması önemli olacak. Ancak oluşan tabloda ons tarafında baskı devam edecekmiş gibi gözüküyor.

altın fiyatı
altın fiyatı ne olur, ons altın analizi ve yorumları

Ons altın fiyatlarında olası geri çekilmenin devamı halinde ise 1203 dolar seviyesi ve onunda altında 1194 dolar seviyeleri ön plana çıkıyor ki 1,194 seviyesi altına inebilecek fiyatlamalar zaten altın için ciddi sıkıntılar oluşturabilir. Ancak şuan için bu seviye altına fiyatları çekebilecek bir gelişme bulunmuyor.

Altın ons fiyatlarında olası toparlanma hareketlerinde ise izleyeceğimiz noktalar 1,227 ve 1237 dolar seviyeleri olacak. Ons altın fiyatlamalarının yeniden pozitif bir görünüme kavuşabilmesi için 1227 dolar seviyesinin üzerine yükselmesi önemli.

Gram Altın Fiyatı Analizi

Gram altın fiyatlarında hafta başında dolar kurunda yaşanan satışların etkisi ile 210 lira seviyesinin altına kadar geriledik. Bir kaç haftadır gram altında satışların hızlanacağını vurguluyor ve 200 lira altına gerileyebilme ihtimalini de göz ardı etmiyorduk. Her ne kadar hala zor görünse de gram altında 200 lira altı hala mümkün. Dolardaki yükselişlerin 5,56 seviyesi altında kalması halinde kurda önümüzdeki hafta yeniden bir gerileme ihtimali gerçekleşebilir. Bu durumda onsun zayıf olduğu bu ortamda gram altını 200 lira altına çekebilir.7

[irp posts=”170″ name=”Altın Fiyatları Ne Olur ? Uzmanlardan Altın Yorumları”]

Gram altın fiyatlarında olası toparlanmaların 231 lira seviyesinin altında kaldığı sürece pozitif bir hava oluşturmasını çok beklemiyoruz açıkçası. Şu sıralarda 215 lira seviyelerinden işlem görmekte olan gram altının önümüzdeki dönemde nasıl fiyatlanacağına ons altın fiyatından çok dolar tl paritesindeki fiyatlamalar karar verecekmiş gibi görünüyor.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*