Altın Yorum ve Analizleri 07.11.2018

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Ons altın fiyatlamalarını incelediğimizde hafta başından bu yana yatay bir fiyatlama görmekteyiz. Ons altın fiyatı 1224 dolar ile 1235 dolar aralığında bir fiyatlama içerisine girmiş durumda. 10 dolarlık bant içerisinde hareketlerini sürdüren ons altında fiyatlamalar geçtiğimiz haftada belirttiğimiz üzere önümüzdeki hafta bir kırılma yaşanabilir. Önümüzdeki hafta Trump’ın yapacağı önemli görüşmelerden ne sonuçlar çıkacak ve bu sonuçlar altını nasıl etkileyecek merak konusu olmuş durumda. Durumlar bu şekilde iken altın ne olur, altın yükselir mi ne zaman yükselir gibi sorulara cevap vermek için piyasa takibini sıkı bir şekilde yapmalıyız. Ayrıca teknik analize de göz atmamız faydalı olabilecektir.

Altın Ons Analizi

Ons altın fiyatları 3 haftadır devam ettirdiği yükseliş trendinden sonra bu hafta yatay bir şekilde fiyatlanmakta. Altın ons grafiğini incelediğimizde karşımıza çıkan dikkat çekici seviyeler bulunuyor. Ons altında destek ve direnç noktaları şu şekilde takip edilebilir.

ons altın
altın yorum ve analizleri güncel

Ons altın fiyatlarında sıkışık bir bant oluştuğunu söyleyebiliriz. Aşağıda 1223 dolar destek noktası olarak düşünebilecek iken onun altında 1214 dolar seviyesi takip edilebilir. Bu seviyelerin altında oluşabilecek fiyatlamalar ise dün ki altın analizimiz içerisinde paylaştığımız 1194-1203 dolar aralığına doğru yeni bir düşüş dalgasını tetikleyebilecektir.

Altın fiyatlarında 1,234 dolar seviyesi üzerinde tutunma yaşanması halinde ise 1238 dolar seviyesi hedeflenebilir. Bu seviye üzerinde ise dün paylaşmış olduğumuz altın analizlerimizde de yer almakta olan 1243 dolar seviyesi hedef haline gelecektir. Altın fiyatlarında önümüzdeki günlerde brexit anlaşması ile alakalı gelişmeler, Abd’de kongre ara seçimi ile ilgili gelişmeler ve Trump’ın ülke başkanları ile yapacağı görüşmeler ve İran’a yönelik yaptırımlar etkili olabilir.

Gram Altın Fiyatları

Gram altın fiyatı 210 liranın altına anlık olarak bir düşüş gerçekleştirdi ancak sonrasında toparlanan dolar kuru ile birlikte 215 lira seviyesinin üzerine yükseldi. Şu sıralarda 215 lira civarında fiyatlanmakta olan gram altın için 231 lira direnç seviyemiz olarak güncelliğini koruyor. Dolar tl de sert bir satış hareketi oluşmadığı takdirde ons altın kaynaklı olarak bir yükseliş yaşanması şuan için zor görünen gram altın için belirleyici rolü yakın vadede yine dolar kuru oynayacakmış gibi duruyor. Dolar kurunda yaşanabilecek düşüşlerle yeniden 210 tl altında fiyatlamaları görüntüleyebileceğimiz gram altın için görünüm kısa vadede negatif olmaya devam ediyor.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*