Altın Yorumları 05.11.2018

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatları haftaya oldukça sakin başladı. Geçtiğimiz haftayı 1230 dolar üzerinde kapatarak bu hafta için pozitif sinyaller veren ons fiyatı şu sıralarda 1231 dolar seviyelerinden işlem görmekte. Öte yandan altın ons fiyatı ile genellikle korele hareket eden usdjpy paritesinde yükseliş hakim bu nedenle altın satış gelir mi merak konusu olmuş durumda.

Altın ons fiyatlarında yukarı yönlü hareketin bir süredir devam ediyor oluşu yatırımcılara da acaba altın alınır mı altın daha da yükselecek mi sorularını sordurtmaya başladı. Bu ortamda ons altın grafiği bize ne söylüyor teknik analiz ve beklentiler ne fısıldıyor dilerseniz bir de buna bakalım.

Altın Ons Analizi

Altın fiyatlarında grafik üzerinde görüldüğü gibi 1222 destek noktası üzerinde 1240 ve 1248 dolar seviyeleri hedef olmaya devam ediyor. Ancak dxy’de yaşanan yükselişle birlikte ons altın fiyatlarında oluşabilecek baskı ile 1222 dolar seviyesi aşağı yönlü olarak kırılabilir.

altın ons analizi
ons altın analizi ve yorumları

1222 dolar seviyesinin kırılması halinde 1215 dolar ve sonrasında 1203 dolar seviyeleri takip ediliyor olacaktır. 1203 dolar seviyesinin atlında ise 1195 dolara kadar satışların hız kazanması beklenebilir ancak şuan için ons altın fiyatlrında pozitif hava etkili olmaya devam ediyor diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde özellikle önümüzdeki hafta içi fiyatlamaların daha sert olabileceğini tahmin ediyoruz. Gelecek hafta Putin Trump görüşmesi gibi önemli görüşmeler yaşanacak. Bu görüşmelerden çıkacak detaylar piyasalar açısından da önemli olacak. Bu nedenle önümüzdeki günlerde altın fiyatlarında sert hareketler yaşanma ihtimali yüksek görünmekte.

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatlarında geri çekilme sürüyor. Dolar tl paritesinde aşağı yönlü beklentilerimize paralel olarak gram altın fiyatında geri çekilmenin devam edebileceğini öngörüyoruz. Gram altın fiyatı 231 lira desteğini kırdıktan sonra 207 liraya kadar düşüş beklentimiz olduğunu belirtmiştik. Şuan da bu beklentimiz gerçekleşmek üzere. Gram altın fiyatı 213 lira seviyesine kadar gerilemiş durumda. Dolar kurundaki satışın devamı halinde gram altın fiyatında da geri çekilme sürebilir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*