Ptt Kargom Nerede? (Kargo Takibi)

Ptt kargo yolculuğuna 1840 yılında Posta Nezareti’nin kurulmasıyla başlayan, posta, kargo, bankacılık alanlarında bütün Türkiye’de aktif olarak hizmet veren bir kuruluştur.

PTT  Barkod ile Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT kargo takibi yapmak isteyenler için PTT resmi internet sitesi üzerinden gönderi takibi sekmesine tıklamaları yeterli olacaktır. Karşınıza çıkacak olan ekranda sizden gönderi üzerindeki barkod numarası istenecektir. Bu barkod numarasını girerek, sayfanızı güncelleyiniz. Barkod numaranız kargonuzu gönderdiğinizde faturada yer alan numaradır. Bu numarayla kargonun nerede olduğunu, ağırlığını, ödeme tipini canlı olarak öğrenebilirsiniz.

PTT İsimle Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Barkod numarası girmeden isimle kargo sorgulama yapmak isteyenler için, 444 1 788 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra 3’ü ve 1’i tuşlayarak posta işlemleri menüsüne girin ve müşteri temsilcinize bağlanmayı bekleyin. Ad, soyad, adres bilgileri ve belirlediğiniz zaman aralığını verdikten sonra temsilciniz gönderilen postalarla ilgili detaylı bilgileri paylaşacaktır. Takip numarasını bilmeseniz de adınıza kayıtlı olduğu için sorgulama yapabilirken, mektup vb. gibi kayıtsız gönderilerin sorgulaması yapılamamaktadır.

İOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu geliştirilmiş olan kargo takip uygulamasıyla, iki farklı sorgulama işlemini cep telefonunuzdan da yapabilirsiniz.

PTT İletişim Servisleri

Kargonuzu müşteri temsilcinizden öğrenmek ve PTT’nin diğer hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız,

  • PTT kargo telefon numarasına ulaşmak için, telefonunuzdan 444 1 788 numaralarını tuşlayarak, 7/24 açık hattan müşteri temsilcinize ulaşabilir, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Buna ilaveten, öneri ve görüşlerinizi iletmek için işyerlerinde yer alan başvuru kutularından veya resmi internet sitesinde yer alan “istek, öneri, şikayet sistemi” üzerinden bildirim de bulunabilir, bulunduğunuz bildirimi takip edebilirsiniz.
  • Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No:2 Ulus/ANKARA adresinden genel merkez ofisini ziyaret edebilirsiniz.
  • [email protected] adresi üzerinden e-posta gönderebilirsiniz.

PTT Yanıt Vermiyorsa…

PTT’ye yukarıdaki yöntemleri deneyerek ulaşamadıysanız, turkiye.gov.tr adresini ziyaret ederek de kargonuzu sorgulayabilirsiniz. Kargo bilginiz yine PTT üzerinden çekilecek, devletin bilgi sistemine iletilerek sizlere aktarılacaktır. Siteyi ziyaret ettikten sonra kargonuzun barkod numarasını ve ekranda karşınıza çıkacak olan güvenlik resminde gördüğünüz karakterleri girerek kargonuzun nerede olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*