06.11.2018 Dolar Yorumları

dolar ne olur
dolar yorumları, dolar analizi

Dolar tl paritesinde uzun zamandır aşağı yönlü beklentilerimizi korumaktayız Son olarak Abd ile karşılıklı olarak yaptırımların kaldırılması, Abd’nin İran’a yaptırımlardan Türkiye’yi muaf tutması ile birlikte dün hızlı bir düşüş izledik. Dolar kuru dün sabah saatlerinde enflasyon ve Moody’s den gelen olumsuz söylemler ile 5,478 seviyesine kadar yükselmişti. Sonrasında hem Berat Albayrak’dan gelen açıklamalar, hem Abd’nin Türkiye’yi İran yaptırımlarından uzak tutması derken bir yandan da teknik analizlerimizde aşağı yönlü hareketi destekleyince oldukça hızlı bir çöküş yaşandı.

[irp posts=”405″ name=”05.11.2018 Dolar Yorumları”]

Dün paylaştığımız dolar analizimizde 5,3055 seviyesini hedef nokta olarak günlük grafikde belirtmiştik. Nitekim bu sabah baktığımızda dolar kurunda en düşük görülen seviyenin 5,3045 seviyesi olduğunu görüyoruz. Nokta atışı yapmış olmanın rahatlığı elbette ki bir başka oluyor. Bugüne baktığımızda dolar tl paritesindebir toparlanma yaşanabilecek mi ? Dolar buradan alınır mı ? Dolar düşmeye devam eder mi gibi sorulrın geldiğini görmekteyiz. Önümüzdeki günlerde dolar ne olur, grafikler bizlere neler fısıldıyor gelin isterseniz beraber bakalım.

Dolar Analizi

Dolar tl de 4 saatlik grafiğimize baktığımızda bugün için önemli olabilecek bazı seviyeleri görüntüleyebiliriz. Şu sıralarda 5,33 seviyesinin üzerinde fiyatlamalarını sürdüren dolar kuru için 5,35 seviyesi altında devam edebilecek fiyatlamalar aşağı yönlü hareketin devamını destekler nitelikte olacaktır. 5,35 seviyesinin yukarı yönlü geçilememesi halinde 5,312 ve 5,28 seviyeleri bugün için takip edilecek noktalar olacaktır.

dolar yorumu
dolar analizi ve yorumları

Dolar tl paritesinde yaşanabilecek olası yükselişlerde 5,352 seviyesinin aşılması ile birlikte yükselişler 5,38 ara direnç seviyesine sonrasında ise 5,445 seviyesine doğru hız kazanabilir. Bu durumda yaşanabilecek yükselişler 5,445 seviyesi altında kaldıkça piyasa oyuncuları tarafından satış fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Dolar dün yaşadığı kayıpları bir miktr telafi etmek adına borsa açılışı sırasında en azından 5,35 seviyesinin üzerini test etmek isteyebilir. 2 işlem gününden beri süregelen Borsada ki yükselişlerin devam edip etmeyeceği de bugün dolar kuru fiyatlamaları üzerinde etkili olabilir.

Bugün ekonomik takvime bakıldığında doları yakından etkileyebilecek bir gelişme bulunmuyor. Brexit anlaşmasına yönelik söylemler, Abd’nin İrana yönelik yaptırımlarına ilişkin ve Türkiye’nin aldığı muafiyete ilişkin söylemler doların yönü hakkında etkili olabilecek gelişmeler arasında gösterilebilir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*