06.11.2018 Ons Altın ve Gram Altın Yorumları

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Ons altın fiyatı haftaya ufakta olsa satıcılı bir seyirle başladı. 1230 dolar civarında yatay seyrini sürdürmekte olan ons altın, pozitif havasını 4. haftaya taşımış durumda. Uzunca bir süredir 1220 dolar seviyesi üzerinde günlük kapanışlarını devam ettiren altın ons fiyatı için bu hafta yükselişlerin devamı gelebilir mi ? Abd’nin İran’a olan yaptırımları altın fiyatına pozitif etki eder mi gibi sorular son günlerde gündemi meşgul etmekte. Peki ons altın grafiğinde görüntü nasıl, analizler bize neler söylüyor diye bakacak olur isek karşımıza nasıl bir tablo çıkıyor merak ediyor musunuz ?

Altın Ons Analizi

Altın fiyatlarında dün sakin bir gün geçirdik. Ufakda olsa kayıplar yaşayan ons günün kalanında bu kayıplarını toplayarak yeniden 1230 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardı. Kısa vadede ons altın grafiğinde göstergeler aşağı yönlü dönmüş olsa da Abd’nin İran’a olan yaptırım kararlarının yürürlüğe girmesi ve ne sonuçlar doğuracağı altın fiyatlarını diri tutmaya devam ediyor.

ons altın
ons altın analizi ve yorumları 06.11.2018

Ons altın grafiğini incelediğimizde şu sıralarda 1230 dolar seviyesinden fiyatlanmakta olan ons altın için önümüzdeki saatler ve günlerde 1234 dolar seviyesi üzerinde bir hareketlenme oluşup oluşmayacağı önemli. 1234 dolar seviyesinin aşılması ve üzerinde kapanışlar gelmesi halinde 1243 dolar ve 1250 dolar seviyeleri hedef haline gelebilecektir. Aksi takdirde ons altın fiyatlarında yaşanabilecek geri çekilmelerde 1223 dolar ve 1214 dolar seviyelerini takip ediyor olacağız.

Ons altın fiyatlarının 1214 dolar altında kapanışlar yapması halinde ise 1200-1203 dolar aralığı önemli destek bölgesi konumunda olacaktır. Bu seviyesinin aşağı yönlü kırılması ise altın fiyatlamalarında pozitif senaryoların sona erdiğine işaret edebileceğinden bu seviyenin kırılmaması oldukça önemli olacaktır.

[irp posts=”408″ name=”Altın Yorumları 05.11.2018″]

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatlarında dün oldukça sert bir düşüş yaşandı. Bunun nedeni de uzunca bir süredir vurgulamakta olduğumuz dolar kurundaki satışlar oldu. Dün paylaşmış olduğumuz altın analizinde gram altın fiyatlarında 210 lira seviyesinin altına doğru bir geri çekilme beklediğimizi vurgulamıştık. Nitekim de şu sıralarda gram altın fiyatı 210 tl seviyesinin altına inmek üzere fiyatlamalarını sürdürüyor. 210 lira seviyesinden işlem gören gram altın için önümüzdeki saatlerde dolar tl de oluşacak fiyatlamalar belirleyici olacak gibi durmaktadır.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*