Güncel Altın Yorumları 31.10.2018

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatları 2018 yılının başında başlattığı yükseliş hareketini yine 2018in ortalarına geldiğimizde sert düşüşlere bırakmıştı. Ons altın fiyatları 1160 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra bir kaç kez tepki vermiş ancak bir türlü 1200 dolar seviyesini aşmayı başaramamıştı. Eylül ayında gelen Fed’in faiz arttırımı kararı sonrasında da bir müddet 1200 doların altına kalan ons altın fiyatı verdiği tepki ile 1200 dolar üstüne atmış. Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrası gerilebilme ihtimali olan ABD – Arabistan ilişkileri nedeni ile yükselişini devam ettirmiştir.

[irp posts=”308″ name=”30.10.2018 Ons ve Gram Altın Yorumları”]

Bugüne baktığımızda geçtiğimiz haftadan bu yana 1230 dolar seviyesi üzerinde tutunmaya çalışan ons fiyatı dün dolar endeksinde yaşanan çıkışa mağlup olmuş görünüyor. Altın ons fiyatı 1230 dolar seviyesinin altına geriledi ve şu sıralarda 1,220 dolar seviyesinin de altına düşmüş durumda. 1220 doların altına gerileyen altın fiyatlarında düşüş devam edecek mi ? Altın buradan alınır mı yoksa beklemek mi lazım, önümüzdeki günlerde altın fiyatları ne olur gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Altın Analizi

Altın fiyatları dün öğle saatlerinde başlattığı düşüş hareketini bugün de sabah saatlerinde devam ettiriyor. Altın ons fiyatında yaşanan gerileme hareketinin devamında dün 1217 dolar seviyesine doğru bir geri çekilmenin yaşanabileceğini belirtmiştik. 1217 dolar seviyesinin bugün için ons fiyatlamalarında önemi oldukça yüksek. Ons altın fiyatı 1217 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye altına inilmesi halinde ons altın fiyatında geri çekilme hız kazanabilir. Ancak 1217 dolar altında saatlik kapanış olması önemli olur bu durumda. Çünkü yaşanabilecek anlık düşüşler fake hareketler olarak kalabilecektir.

ons altın fiyatı yorumları
ons altın fiyatları analizi

Ons altın fiyatları 1217 dolar altına inmesi halinde 1203 dolar seviyesi destek noktamız olarak karşımıza çıkmaktadır. Ons altın fiyatının 1217 doların üzerinde tutunması halinde ise 1230,1240 ve 1247 dolar seviyeleri hedef noktaları olarak kalmaya devam edecektir.

Günlük ons altın grafiğinde göstergeler hala olumlu kalmaya devam ederken, dün akşam dolar endeksine gelen alımlar altın fiyatlarını baskılamayı sürdürüyor. 97 seviyesinin üzerine yükselen dolar endeksinde 97,10 seviyesinde bulunan direncin kırılması altın tarafına da satış getirebilir. Dxy’nin buradan gerilemesi ise altın fiyatlarında pozitif havanın sürmesine katkıda bulunabilecektir.

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatlarında düşüş devam ediyor. Dolar tl kurunda yaşanan düşüşlerle 220 liranın altına gerileyen gram altın fiyatı bugüne baktığımızda 216 lira seviyesine kadar düşmüş görünüyor. Hem ons altın fiyatı hem de dolar tl de ki düşüşlerin devamı halinde gram altın fiyatında da gerilemeler sürecek gibi görünmekte.

[irp posts=”311″ name=”Dolar Yorumları – 30.10.2018″]

Gram altın fiyatlarının 231 lira seviyesinin altına sarkması ile birlikte düşüşlerin hız kazanacağını önceki analizlerimizde vurgulamıştık. Nitekim öyle de oldu. 231 liranın altına gerileyen gram altın 216 seviyesine kadar gerilemiş durumda. Dolar kurundaki satışların devamı halinde 210 liranın altı test edilebilir.

[alert type=”info” icon-size=”hide-icon”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*