Apple Kredi Kartı Çıkarıyor

Apple kredi kartı

Akıllı cep telefonlarında teknolojik cihazlarda dünya markası olan Apple, artık kendi kredi kartlarını kullandıracak. Meraklıları tarafından uzun süreden bu yana beklenen haber geçtiğimiz günler içinde resmi olarak duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre Apple kullanıcıları uzun zahmetlere girişmeden kredi kartlarına sahip olabilecek. Üstelik Apple, kredi kartlarında da teknolojik ürünlerinde olduğu gibi kolay kullanım ve pratikliği ön planda tutacak. Bu sayede kişiler alışverişlerinde de rahat bir şekilde Apple kredi kartı seçeneğini değerlendirebilecek.

Apple Kredi Kartlarında Hedef

Tanıtımlarında ismi Apple Card olarak açıklanan kredi kartında hedef asla diğer kredi kartı markaları ile rekabet etmek değil. Apple bunun yerine kullanıcılarının rahat bir şekilde işlem yapabilmelerini sağlamaya çalışacak. Hatta ilk zamanlarında belli iPhone kullanıcıları için geçerli olan kart zaman içinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Böylelikle Apple, rekabet piyasasının bu ayağında yer almadığını da kanıtlamış olacak. Yine de gerçekleştirilen açıklamalara göre hazırlanan kredi kartları piyasada bulunan pek çok karta göre daha üst seviyelerde yer alıyor. Bu da daha şimdiden ilgiyi Apple kartlarının üzerinde tutmaya yetiyor.

Apple Kredi Kartlarının Özellikleri

Piyasaya sürülecek olan Apple kredi kartı özelliklerinin oluşturulmasında farklı isimlerin de imzası bulunuyor. Öncelikle gelen açıklamalardan kartın ortaklarından birinin Goldman Sachs olduğu anlaşılıyor. Ünlü yatırım bankası ile gerçekleştirilen ortaklık neticesinde ortalama olarak bir ay içinde kartların kullanımda olması bekleniyor. iPhone kullanıcılarının cihazlarındaki cüzdanlarından kart başvurusunda bulunabilmeleri de mümkün. Ancak bunun için iOS 12.4 ya da daha üzerinde bir işletim sistemine sahip olunması gerekiyor. Gelen açıklamalar çerçevesinde yapılan başvurular doğrudan Goldman Sachs tarafından değerlendirilecek. Üstelik kurumu gerçekleştirilen sistem sayesinde incelemeler bir dakikanın da altında sürede tamamlanabilecek. Böylece kart sahibi olmak isteyen kişilerin uzun süreli bekleme zamanlarına katlanmalarına gerek kalmayacak. Kredi kartlarının kaliteli ve ödeme ağının geniş olması ise Mastercard güvencesi ile sağlanacak. Üstelik diğer kredi kartlarında olan işletim ücretleri de senelik ücretler de Apple kredi kartlarında olmayacak. Ayrıca alımlar için Apple üzerinden yapılan işlemlerde indirimler de uygulanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*