Banka Harici Kredi Veren Yerler, Banka Dışında Kredi Nereden Alınır?

banka harici kredi veren yerler
banka harici kredi veren yerler, banka dışında kredi alınabilecek yerler

Halkımızın bazı önemli ihtiyaçları için Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar kredi veriyorlar. Ancak bankaların müşterilerine kredi vermek için müşterilerinden istedikleri şartları var. Bankaların istedikleri şartlar arasında kredi karşılığında teminat göstermek ve birde müşterisine verdiği kredi puanın yeterli düzeyde olmasıdır. Vatandaşlarımızdan bankaların istedikleri şartları yerine getiremeyen ve acil nakit ihtiyacı olan kişilerde kredi çekmek için başka kredi alma yollarını deneyebiliyorlar. Bu yazımızda Banka harici kredi veren kurumlar ve kredi veren yerleri sizin için derledik

Banka Harici Kredi Veren Kurum Var mı?

Bankaların şartlarını yerine getiremeyip bankalardan kredi alamayan vatandaşlarımız banka harici kredi veren kurumlar ve kuruluşlardan kredi talep edebilir. Tabi bu alan sınırlıdır yani bankalarda ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, alışveriş kredisi, tatil kredisi gibi bir çok farklı kredi çeşitleri vardır. Banka harici yerlerde her ihtiyacınız için kredi bulma ihtimaliniz azdır ancak belli başlı yerler kredili satış işlemleri yaparak sorunlara çözüm üretebilmektedir: Burada Önemli ihtiyaçları için acil nakit paraya ihtiyacı olan kişiler çaresiz kaldıkları zaman onların imdadına koşan finans şirketleri ve özel şirketler kredi alabiliyorlar.

Bu firmalarda kredi verirken belli şartları gözeterek kredi verseler de en azından güvenilirlikleri ve köklü kuruluş olmaları vatandaşlarımız tarafından kredi almak için tercih ediliyor. Vatandaşlarımızın çeşitli ihtiyaçları için, Bankalar harici kredi veren kurumlar şunlardır:

  • Alj Finans Kurumu: Alj Finans kurumu vatandaşlarımıza araç kredisi veriyor. TOYOTA Sıfır kilometre araç almak isteyen kişiler bu firma araç kredisi olanağı sağlıyor.
  • DD Finansman Kurumu; DD Finans kurumu yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımıza ev kredisi vererek onların yatırım yapmalarını sağlıyor.
  • EVKUR Kurumu: EVKUR kurumu Türkiye’de en çok alışveriş yapılan şirketlerden birisidir. Taksitle alışveriş imkânı sağlayan EVKUR vatandaşlarımıza kredi olanağı da sunuyor.
  • HEMENAL Finans Kurumu: HEMENAL kurumu da vatandaşlarımıza anlaşmalı olduğu mağazalardan alışveriş kredisi olanağı sunuyor.
  • Koç Fiat Kredi: Koç holding vatandaşlarımıza son model sıfır kilometre Fiat araç çıkarmak isteyenlere anında araç kredisi verebiliyor.
  • Koç finans kurumu: Koç finans kurumu vatandaşlarımıza 2. El oto değişiminde kredi alma olanağı sağlıyor. Koç finans kurumu kredi vermek için vatandaşlara sahibinden.com adresinden araç alma şartını öne sürüyor.
  • Mercedes-Benz Finansman firması: Ticaret yapan vatandaşlarımızın çeşitli Mercedes araç ihtiyacı için kredi olanağı sağlıyor. Ticaret yapan vatandaşlarımız otobüs ve ya minibüs gibi ticari araçlarını kolaylıkla Mercedes Benz kurumundan kredi ile alabiliyorlar.
  • Şeker finans kurumu: Şeker Finans kurumu bankalar harici kredi veren kurumlardan birisi olup Türkiye’nin en uzun vadede kredi veren kuruluşudur. Şeker Finans vatandaşlarımıza ev kredisi olanağı sağlıyor.
  • TEB finans kuruluşu: TEB bankacılık hizmeti dışında da haricen TEB finans firması olarak, vatandaşlarımıza anında araç kredisi dâhil çeşitli kredi olanağı sağlıyor.

Banka Harici Kredi Veren Kurumlara Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Banka harici kredi veren kurumlar ve yerler sayamadığımız kadar çok. Çeşitli ihtiyaçlar için kredi almak için vatandaşlarımızın özel firma ve holdinglerden kredi almaları mümkün. Kredi almak için özel kurum ve kuruluşların dışında özel şahıslarda kredi verebiliyorlar. Bu özel kişiler kredi almak için hiç tavsiye edilmeyen yerlerdir.

Acil kredi ihtiyacı olan vatandaşlarımız kredi almak için ülkemizde bilindik ve isim yapmış kurum ve kuruluşlardan kredi almalarını tavsiye diyoruz. Kredi için kurumlara başvuru, bizzat kredi almak isteyen kişiler kurumların iletişim numaralarından ulaşabilirler. Ya da kredi almak için kurum ve kuruluşların özel ofislerine giderek de görüşme yaparak kredilerini alabilirler.

Vatandaşlar çok paraya ihtiyaçları olduğu durumlarda maalesef tefecilere de bulaşmak zorunda kalabilmektedir. Yüksek faizle kredi veren tefecilerden kesinlikle uzak durulmasını tavsiye ediyoruz. Yapacağınız işlemler hem yasal olmayacak hem de işlem sonucunda beklemediğiniz ve istemediğiniz sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle tefeci bir para bulma kaynağı olarak görülmemelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*