Banka Promosyon Ödemeleri

Bankalarda promosyon ödemeleri hakkındaki tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Promosyon ödemeleri emeklilere maaşları ile beraber verilmektedir. Promosyon ödemelerine 1 Mart 2017 tarihinde başlanılmıştır. Banka maaş promosyonu ne kadar? Promosyon ödemeleri 300 TL ile 450 TL arasında değişmektedir. Promosyon ödemesi 18 banka tarafından sağlanmaktadır. En fazla promosyon ödemesi sağlayan yerler; PTT, Ziraat Bankası ve Denizbank’tır. Banka promosyon hesaplaması nasıl yapılır? Promosyon ödemelerinin miktarı kişinin aldığı emekli maaşı tutarına göre değişmektedir. Maaşı 1000 TL’den az olan kişiler en düşük promosyon ödemesini almaktadır. Promosyon veren bankalardan bazıları ve promosyon bilgileri aşağıda bulunmaktadır.

Denizbank:

Denizbank promosyon ödemeleri için bir ön koşul bulunmaktadır. Bu koşula göre promosyon ödemesi için emekli 3 yıl boyunca maaşını Denizbank’tan alacağına dair taahhüt vermelidir. Bu taahhüt ile kişi tutarı 300 TL – 450 TL arasında olan bir promosyon ödemesi alacaktır. Maaşı 1000 TL’nin altında olanlara 300 TL, 1000 TL ile 2000 TL arasında olanlara 375 TL ve 2000 TL üzerinde olanlara 450 TL promosyon verilmektedir. Promosyonlar hakkındaki gerekli bilgileri Denizbank şubelerinden alabilirsiniz.

Ziraat Bankası:

Ziraat Bankası emekli promosyonu sağlayan bankalardan biridir. Ziraat Bankası da promosyon için Denizbank ile aynı ön koşulu sunmaktadır. Promosyon ödemesi için emekli 3 yıl boyunca maaşını Ziraat Bankası’ndan alacağına dair taahhüt vermelidir. En fazla 450 TL promosyon verilmektedir. Promosyon için gerekli başvurular Ziraat Bankası şubelerinden ya da Ziraat Bankası promosyon SMS hattından yapılabilmektedir.

PTT:

PTT emekli promosyonu hizmeti vermektedir. PTT de promosyon ödemeleri için bir ön koşul istemektedir. Promosyon ödemesi için emekli 3 yıl boyunca maaşını PTT’den alacağına dair taahhüt vermelidir. Promosyon ödemelerinin başvuruları PTT şubelerinden yapılmaktadır. PTT ile maaşını alan emeklilere birçok ayrıcalık sunulmaktadır.

3 yıl boyunca emekli maaşımı aldığım yeri değiştiremez miyim? Hayır. Eğer maaşınızı 3 yıl boyunca o yerden alacağınızı taahhüt ettiyseniz o zaman 3 yıl boyunca o yerden almanız gerekmektedir sadece şube değişikliği yapabilirsiniz. Yani maaşınızı aldığınız şubenin başka bir şube olmasını sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*