Kuşadası Milli Parkı Giriş Ücreti

Kuşadası Milli Parkı’na giriş için ödenecek ücret 2018 yılında Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) devreye alınması ile birlikte revize edildi. 27.598 hektar alana sahip olan ve Dünya’da bir eşi daha bulunmayan bu doğal güzelliği ziyaret etmek isteyenler için belirlenen tarifeye göre;

  • İndirimli yaya girişleri 2,50 TL,
  • Yaya ve bisiklet girişleri 5 TL,
  • Motosiklet girişleri 10 TL,
  • Otomobil girişleri 15 TL,
  • Küçük Midibüs girişleri 45 TL,
  • Büyük Midibüs girişleri 75 TL,
  • Otobüs girişleri 120 TL

Olarak fiyatlandırılmaktadır. Gerçekleştirilecek ziyarette otomatik ödeme işleminin yapılabilmesi için HGS bakiyelerinin yeterliliği kontrol edilerek Milli Parkın ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir.

Kuşadası Milli Parkı Nerededir?

Pek çok tatil sever tarafından Kuşadası yaz tatillerinin vazgeçilmez adresi haline gelmiştir. Yapılan Kuşadası ziyaretlerinde Kuşadası Milli Parkı’na vakit ayırmak isteyen tatil severler, Kuşadası merkezden Milli parka nasıl gidilir sorusuna yanıt aramaktadır. Güzelçamlı Mahallesi’nde yer alan Milli Parka gitmek için isterseniz Davutlar ve Güzelçamlı güzergahında hizmet veren toplu taşıma araçlarını tercih edebilir, isterseniz Kuşadası üzerinden Davutlar ve Güzelçamlı Mahalleleri istikametinde seyahat ederek Milli Parka ulaşabilirler.

Hangi Saatler Arasında Kuşadası Milli Parkı Ziyaret Edilebilir?

Doğa ile iç içe güzel bir gün geçirmek için tatil planlarınızda Kuşadası Milli Park ziyaretine mutlaka yer vermelisiniz. Ziyaretçiler için Kuşadası Milli Park giriş çıkış saatleri 08:30-17:00 olarak belirlenmiş olsa da parka olan yoğun ilgi nedeniyle sıklıkla Milli Parkın saat 13:30 itibarıyla ziyaretçi girişine kapatıldığı bilinmektedir. Bu eşsiz anın tadını çıkarmak için parkın açılış saati ile birlikte giriş yaparak size ayrılan sürenin tamamında unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Kuşadası Milli Parkı’nda Neler Yapılabilir?

1966 yılında Milli Park ilan edilen Kuşadası Milli Parkı ziyareti öncesi Kuşadası Milli Park hakkında bilgi talep eden okurlarımız için kısaca parkta yapılabilecekler hakkında bilgi verilmesi gerekirse;

  • İçmeler, Aydınlık, Kalamaki ve Karasu koylarında denize girilebilmektedir.
  • Akdeniz Foku, Yaban Domuzu, Karakulak, Vaşak, Sırtlan, Çakal, Yabani Sığırlar, Tepeli Pelikan, Cüce Karabatak, Akkuyruklu Kartal ve Flamingo dahil olmak üzere zengin kuş, sürüngen ve deniz canlısı görülebilmektedir.
  • Piknik yapabileceğiniz gibi deniz bisikleti ve trekking yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Milli Parkta piknik yapılabilmesi pek çok kişi tarafından Kuşadası Milli Park mangal planları yapılmasına neden olsa da Milli Park içerisinde tüp ve mangal kullanımı yasaklanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*