Bitcoin Hesap Nasıl Açılır?

Bitcoin hesap açma

Dijital para birimleri arasında en popüleri ve en çok kullanılanı olan Bitcoin, yatırımcıların da iştihanı kabartacak şekilde piyasada yerini sağlamlaştırıyor. Bitcoin yatırımı yapmak için de Bitcoin cüzdanınızın olması zorunludur ve bu yazımızda Bitcoin hesap nasıl açılır ? Sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Bitcoin Cüzdan Nasıl Oluşturulur?

Bitcoin hesabı diye bir terimin olmadığını bu hesaptan kastımızın bitcoin cüzdanlarınızın olduğunu öncelikli olarak belirtelim. Bitcoin hesabı açabileceğiniz birçok güvenilir marka bulunur ve bu markaların en ünlüsü global olarak hizmet veren Binance’dir. Binance haricinde BTCTurk ve Koinim gibi Türkiye merkezli  sitelerden de cüzdan oluşturabilir ve BTC yatırımında bulunabilirsiniz.

Binance Hesap Nasıl Açılır?

Binance hesap açma işlemi oldukça kolaydır ve tek yapmanız gereken Binance.com sitesine giriş sağladıktan sonra sağ üst menüde yer alan “Kayıt Ol” linkine tıklamaktır. Üyelik formu ekranı sizi karşılayacaktır ve burada mail adresiniz ile birlikte şifrenizi giriyorsunuz ve üyeliğinizi onaylıyorsunuz. Bu aşamada mail adresini doğru girmenizi tavsiye ederiz. Zira mailinize site tarafından biğr aktivasyon kodu gönderilecektir ve bu aktivasyon linkini tıklamadığınız sürece hesabınız onaylanmayacaktır. Binance’nin en önemli özelliği sizden herhangi bir belge talep etmemesidir. Tabi günlük 2 BTC gönderim sınırını aşmıyorsanız.

BTCTurk Hesap Nasıl Açılır?

Türkiye’de en fazla işlem yapan ve en köklü marka olduğu için yerli marka olarak BTCTurk hesap açma işlemlerini sizlere aktaracağız. BTCTurk sitesinden hesap oluşturmakta Binance’de olduğu gibi basittir; ama BTCTurk’un belki de en kötü tarafı hesap onayı için kimlik belgeleri istemesidir. BTCTurk hesap açma aşamalarında Binance’den farklı olarak sizden cep telefonu numaranızı da onaylamanız istenilir. Bu işlem sonrasında hesap açma işleminiz sorunsuz tamamlanmıştır. Şimdi sürecin en sıkıntılı kısmı başlar ve hesap onayı için sitenin “Hesap Onayı” bölümünden kimlik ile birlikte bir adet çektiğiniz fotoğrafı göndermelisiniz. Fotoğraf çekerken bir kağıda günün tarihini ve BTCTurk yazısını yazmalısınız. Bu aşamadan sonra site yetkilileri incelemelerini başlatır her şey kurallara uygun ise hesabınız onaylanır. Onaylanmadığı takdirde size mail ile bilgi vereceklerdir. Bitcoin hesap nasıl açılır ? sorusunu da böylece cevaplamış olduk.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*