Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar 2019

Günümüzde birçok insan farklı ihtiyaçları nedeni ile kredi çekmek durumunda kalmaktadır. Taşınır ve taşınamaz gayrimenkullerin yanı sıra eğitim, tatil gibi daha birçok masraf için elinde yeterli nakit bulunmayan insanlar, çoğu zaman bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadır. Ancak alınan kredilerin belirtilen vadede ve istenilen tutarda ödenmemesi durumları ile karşılaşılabilmektedir. Böylece kredi notları da düşmektedir ve bu yazımızda da kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları inceleyeceğiz.

Kredi Notu Nedir ve Önemi

Bilinçsiz kredi kullanımı, birçok kişinin başını yakmıştır. Bunun sebebi ise genel olarak gelire göre fazla ödeme koşullarına sahip olan kredilerin çekilmesidir. Bankaların sunmuş olduğu avantajlar içerisinden uygun olanının araştırılmadan kredi çekmek, insanlara ödeme konusunda oldukça büyük problemler yaratmaktadır. Bu durum söz konusu olduğunda ise herkesin kredi notu düşmektedir. Kredi notu, bankalar arası bir platform tarafından belirlenmiş ve Findeks altyapısı ile hazırlanmış, 0’dan 1900’a kadar belirlenmiş sayılar arasında değerlendirilen bir derecelendirme sistemidir. Kredi çeken ve ödemelerde sıkıntı yaşayan kişilerin kredi notu ise her geçen ödemenin gecikmesi ile daha da düşmektedir. Kredi notu, tüm bankalar tarafından ortak bir havuz içerisinde görülebilmektedir. Bu nedenle birçok banka kredi notu düşük olan kişilere kredi imkanı vermemektedir. Ancak bazı durumlarda kredi notu düşük olan kişiler için bazı bankalar kredi imkanı sağlamaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları aşağıda sizler ile paylaşıyoruz.

  • Cepteteb: Kredi notu düşük olmasına rağmen birçok kişi bu banka üzerinden anında ve online olarak kredilerini alabilmektedir. Herhangi bir kefil isteme durumu da söz konusu değildir.
  • Fibabanka: Kredi notu düşük olanlara kredi sağlayan bankalardan birisi de Fibabankasıdır; ama bu banka ancak bir kefil ile bu krediyi sağlamaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlardan Kefil İstenir Mi?

Birçok kredi veren banka kefil istememektedir. Eski dönemlerde her tür kredi için kefil istenirken, bazı bankalar kefil olayını ortadan kaldırmıştır. Ancak kredi notu düşük olanlar için banka her zaman kendini garantiye almak istemektedir. Bu nedenle de kredi çekme talebinde bulunan kişilerden kefil isteyebilmektedir. Çünkü kredi notu düşük olan kişiler, genel olarak bankaya zamanında ödemelerini gerçekleştirmemiş ve çoğu zaman da borçlarını öderken sorun yaşamıştır. Bu durumu göz önünde bulunduran bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerden kefil istemek durumunda kalmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*