Domain Satarak Para Kazanmak

alan adı satarak para kazanma

Domain, web sitelerinin yayın yaptığı isimdir ve Türkiye’de alan adı ismiyle de bilinir. Bir web sitesi için en önemli unsurlardan biridir domain ve domain satarak para kazanmak da uzun yıllardır devam eden bir sektördür. Bu sektörden kazanç sağlamak için temel düzeyde de olsa bilgi sahibi olmanız ve bu sektörde kazanç sağlamak adına aşağıdaki etkenleri dikkate almalısınız.

Premium Domainlerden Kazancınız Çok Daha Fazla Olacaktır

Bazı domainler bu piyasada Premium domain olarak adlandırılırlar ve bu domainlerin fiyatları çok yüksektir. Premium domainden kastımız “ haber .com, oyun .com” gibi değer taşıyan alan adlarıdır. Bu tür domainleri elbette sizin kayıt etmeniz çok zor. Premium domainlerden kazanç sağlamak için, alabileceğiniz en uygun fiyattan satın alıp, yüksek meblağlarda bu domaini satmak olmalıdır. Premium domainleri Godaddy gibi sitelerde olan açık arttırmalardan satın alabilirsiniz. R10 veya Wmaraci gibi webmaster forumlarında da nadir de olsa Premium domainleri bulabilirsiniz ve bu tür forumlarda alacağınız domainler çok daha düşük fiyatta olacağı için, kazanacağınız miktarda yüksek olacaktır.

Gündemi Takip Edin!

Premium domainler kadar olmasa da sadece gündemi takip ederek güzel domainleri kayıt edip, satışa sunabilirsiniz. Örneğin; çok yakında bir dizi başlayacak ve bu dizide çok önemli oyuncular yer alıyor. Bu dizinin tutacağına inanıyorsunuz ve bu durumda da diziismi ile ilgili domainleri kayıt edebilir ve sonrasından satışa sunabilirsiniz. Bu durum siyasi, sinema, oyun gibi aklınıza gelebilecek her türlü sektör için geçerlidir.

Jenerik ve Keyword Domainlerin Satışlarını Takip Edin

Domain satarak para kazanmak istiyorsanız elinizde jenerik ve keyword domainlerin olması size daha fazla kazanç sağlayacaktır. Yukarıda belirttiğimiz webmaster forumlarında jenerik ve keyworrd domainleri çok uygun fiyatlardan alabilirsiniz ve aldığınız fiyatın 10 katına kadar satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür domainlerin hemen satılmasını bekleyen ve istediği teklifi alamama sonrasında kazanç sağlama hayalinden vazgeçen birçok insan bulunuyor. Elinizde ki domainleri aynı gün satmanız çok zordur. Birçok domain avcısı elindeki domainleri yıllardır panelinde tutuyorlar. Doğru müşteriyi bulmak ve daha fazla kazanmak için bu sektörde sabırlı olmalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*