Bitcoin Nedir ? Nasıl Alınır ?

bitcoin alma yolları
bitcoin nedir nasıl alınıp satılır

Bitcoin Nedir ? Nasıl Alınır ?

Kripto para olarak da adlandırılan Bitcoin özellikle son dönemlerde oldukça popüler bir yatırım aracı olarak görülmektedir. peki Bitcoin nedir ? Nasıl alınır ?

Sadece internet üzerinden sahip olabileceğiniz ve herhangi bir ülkeye ya da bankaya bağlı olmadan sahip olunabilecek paralardan en meşhuru Bitcoin’dir.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, dijital ve sanal bir para birimidir. Son dönemlerde teknolojinin de oldukça gelişmesi ile birlikte yakın gelecekte artık kağıt paraların kullanılmayacağı tezi ortaya sürülmektedir. Kağıt paralara ya da diğer maddi şeylere alternatif olarak çıkartılan Bitcoin bu nedenle oldukça fazla talep edilmektedir. Herhangi bir ülke ya da banka tarafından üretilmeyen Bitcoin için en yüksek risklerden birisi muhatap bulunamayacak olmasıdır. Yaşanabilecek herhangi bir sorunda sizlerin zararlarını karşılayacak bir kuruluş bulunamayacak olması ve aynı zamanda reel bir para olmayışı nedeniyle bazı insanlar tarafından kullanılmamaktadır.

bitcoin alma yolları
bitcoin nedir nasıl alınıp satılır

Ne Kadarlık Rezerv Var?

Altın, gümüş ya da diğer madenler gibi tükenebilecek şekilde dizayn edilmiş olan Bitcoin 21 milyon adet üretilebilmektedir. Bu kısıtlamanın bulunmasının en önemli getirisi enflasyon gibi durumlardan etkilenmeyecek olmasıdır. Bitcoin değeri sadece arz ve talep dengesine göre belirlenebilecektir. Son dönemlerde yaşanan fiyat artışı sayesinde oldukça düşük tutarlara da Bitcoin satın alınması yoluna gidilmiştir. Virgülden sonra 100 milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabiliyor olması ile küçük tutarlara da satın alma yoluna gidilebilmektedir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin satın alınabilmesi için kurulmuş ve hizmet veren kuruluşlara başvurmanız yeterli olaraktır. Açmış olduğunuz hesap içerisine isterseniz banka havalesi ile isterseniz de kredi kartı ile ödeme yaparak Bitcoin yükletebilirsiniz. Yüksek tutarlı alınlar için Bitcoin cüzdanları da verilebilmektedir.

Bitcoin Güvenli Midir?

Sadece internet üzerinden satın alınıp satılabilecek olmasından dolayı şu an için ne kadar güvenli olursa olsun ilerleyen zamanlarda ne olacağı belli olmaz. Güvenliğin en üst seviyede tutulabilmesi için Bitcoin satın alınacak kuruluşlar iyice araştırılmalıdır. Yapacağınız araştırmalarda kullanıcı yorumlarına dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda güvenliğin arttırılabilmesi için hesap oluşturduktan sonra 2FA özelliğini de devreye almalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*