Kredi Başvurusu Yapmak 2018

kredi başvurusu yaparken nelere dikkat etmeli
kredi başvurusu yapma yolları

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Nakit para ihtiyacını gidermek için kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bankalar bazı şartları yerine getirenlere  kredi vermektedir.

Banka Nasıl Seçilir

Kredi başvurusu yapmak için banka seçimine önem vermek gerekir. bankalar kredileri farklı faiz oranları ve masraflarla size vermektedir.  Bu nedenle toplam geri ödeme miktarları açısından  karşılaştırma yaparak seçim de yapabilirsiniz. Örneğin yüklü miktarda ev kredisi için devlet bankaları özel bankalara göre daha avantajlı kampanyalar sunabilir.

kredi başvurusu yaparken nelere dikkat etmeli
kredi başvurusu yapma yolları

Ek Avantajlar Neler Buna Bakın

Bankalarda benzer faiz oranları olsa da toplam geri ödemede ve süreç boyunca ne gibi artılar olduğunu karşılaştırabilirsiniz. Banka kredisi geri ödemesi sırasında bankalar toplu ödeme işlemlerinde değişik prosedürler benimseyebilir.    Bunlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Banka Şube Ve Atm Ulaşılabilirliği

Birçok büyükşehirde hemen her bankanın şubesi ve atm leri bulunabilir. Ancak bazı küçük yerleşim birimlerinde sıkıntı yaşanabilir. Banka kredisi çekmeden önce dikkat edilmesi gereken  bir detay da kolay ulaşılabilirlik durumudur. İşlemleriniz acil olduğunda hızlı biçimde bankaya doğrudan ulaşma şansınız olmalıdır. İlçeden merkeze kadar gitme durumu varsa bu halde bulunduğunzu yerde bir banka seçebilirsiniz.

Kredi Notunuza Bakın

Kredi notunuza bakarak bankadan kredi çekmek, size gereksiz işle yapılmaması açısından artı sağlar. Kredi notu, gereksiz yapılan banka işlemlerinde düştüğü için önceden bir kurum aracılığıyla notunuzu öğrenmelisiniz.  Eğer riskli sınıfındaysanız bu halde başvuru yapmamanız gerekir. Özellikle 1200-1400 ve altı daha çok risk demektir. Bankalar sonuç olarak sizden geri ödeme konusunda garanti ister ve bunun için de en iyi başvuru kılavuzu kredi notu olacaktır.  Geçmişte hangi bankaya ne kadar borcunuz varmış ve ödemeleriniz nasıl yapılmış , hali hazırda ödeme kapasiteniz ve gelir miktarınızın bu ödemelere göre ne durumda bu gibi konular önemlidir. Yani sadece gelirinizin çok olması da bir şey ifade etmeyebilir. Ayrıca  gelirden kesilen para miktarlarına bakılır.

Kredi Notu Sonrası

Öğrenilen not yüksekse eğer, internetten banka kararı da verdiyseniz sonraki aşama ön başvuru olmalıdır. Bazen banka kredi notu yüksek olsa bile kendi kotası ya da diğer nedenlerle başvuruyu kabul etmeyebilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*