02.11.2018 Dolar Yorum ve Analizleri

dolar ne olur
dolar yorumları, dolar analizi

Dolar tl paritesinde hafta içi yapmış olduğumuz analizler dolar kurunu TL karşısında şuan için güçlendirebilecek tek etken dolar endeksi demiştik. Nitekim öyle de oldu. Dün dolar endeksinde satışların etkisi ile sert bir geri çekilme  gördüğümüz dolar tl paritesi için dün sabah yapmış olduğumuz analizimizde olası yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilmesinin doğru olacağı yönünde görüşümüzü bildirmiştik. Vermiş olduğumuz seviyelerde nokta atışı olmuş oldu. 5,65 seviyesine kadar yükselen doların bu seviyelerden satışlarla karşılaştığını gözlemledik. Bugüne baktığımızda dolar sabahın erken saatlerinde 5,50 seviyesinin altına geriledi. Şu sıralarda ise 5,50 seviyesine oldukça yakın fiyatlanıyor.

[irp posts=”365″ name=”01.11.2018 Dolar Yorumları”]

Dolar Analizi

Bugün borsada yine yükseliş yönlü bir açılış bekliyoruz. Beklentilerimize paralel olarak yapılacak yukarı yönlü bir açılış dolar kurunda da satışlara neden olacaktır. Yeniden 5,50 seviyesinin atlına gerileyerek bugünde geçtiğimiz düşüşte test etmiş olduğumuz 5,46 seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanması olası gibi durmakta. Ancak yine de net konuşmak için erken olabilir.

Bugün sabah saatlerinde düşen bir habere göre Abd İran yaptırımlarından 8 ülkeyi muaf tutacağını açıkladı ancak şuan için bu ülkeler arasında Türkiye var mı yok mu henüz net değil. Eğer ki Türkiye bu ülkeler içerisinde yer alıyor ise TL’nin daha da güçleneceği bir döneme girebiliriz. Çünkü bu durumda hem İran ile hem de Abd ile aramızdaki pürüzleri ortadan kaldırmış olacaktır.Türkiye Abd’ye rağmen İran ile işbirliği mi yapacak yoksa Abd buna kendisi mi izin verecek bu sorunun cevabı önemli olacak.

dolar ne olur
dolar yorumları, dolar analizi

Dolar kurunda dün yapmış olduğumuz detaylı analizimiz içerisindeki tablo hala geçerliliğini korumaya devam ediyor. Dün fiyatlamaların 5,548 seviyesi altına inmesi ve saatlik kapanışların gelmesi halinde 5,463 seviyesinin hedef nokta halini alacağını belirtmiştik. Eğer ki dolar endeksi destekler ve Türkiye’nin İran yaptırımlarından muaf tutulan ülkeler arasında yer aldığı bildirilirse dolar tarafında satışlar daha da sertleşebilir. Bu durumda 5,42 seviyesine kadar düşüşlerin hız kazandığını gözlemleyebiliriz.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*