02.11.2018 Altın Yorum ve Analizi

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın ons fiyatlarında pozitif hava etkili olmaya devam ediyor. Dün yapmış olduğumuz altın analizi içerisinde gün içerisinde gerçekleşen altın fiyatlarındaki yükselişin etkili olabileceğinden bahsetmiştik. Ons fiyatlarının yeniden 1240 dolar seviyesini ve sonrasında 1248 dolar seviyesini hedeflemek isteyeceğinden dün paylaştığımız altın yorumları içerisinde detaylıca değinmiştik.

[irp posts=”170″ name=”Altın Fiyatları Ne Olur ? Uzmanlardan Altın Yorumları”]

Dün altın dolar endeksindeki satışlarla yükselişe geçerek 1,235 dolar ons seviyesine yükseldi. Yaklaşık 20 dolarlık bir yükselişi bir gün içerisinde gerçekleştiren ons bugün ise Abd’den gelecek olan ekonomik verilere gözünü çevirmiş durumda. Abd’de gün içerisinde tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kazançlar verileri açıklanacak. Bu verilerin olumlu gelmesi dolar endeksine pozitif yansıyabilir.

Verilerin olumsuz olması halinde ise dolar endeksinde satışlar hız kazanabilir. Dolar endeksinin güçlenmesiyle yani verilerin olumlu gelmesi ile ons fiyatları baskılanabilecek iken tersi durumda ise ons altın fiyatları yukarı yönlü hareketini sürdürmek isteyebilir.

 

ons altın yorumu
ons altın fiyatları incelemesi ve yorumları

Bugüne baktığımızda ons altın fiyatında pozitif havanın etkisini sürdürmeye çalıştığını görebiliyoruz. Dünki yükseliş hareketi ile ana hedef noktamızında iki dolarlık yükselmesine sebep olan ons fiyatı için artık kritik eşiğimiz 1250 dolar seviyesi olacak. Bunun öncesinde ise 1240 dolar seviyesinin aşılması gerekiyor. Bu seviyesinin aşılabilmesi için dxy de satışların devam edip etmeyeceği de önemini koruyor.

Altın fiyatlarında yaşanabilecek olası düşüşlerde 1224 dolar ve 1212 dolar seviyelerini takip ediyor olacağız. Sert bir satış hareketi oluşması halinde ise ana denge noktamız 1203 dolar seviyesine doğru geri çekilmeler yaşanabilir. Bugün haftalık kapanışta olacağından altın fiyatlarının günü ve dolayısı ile haftayı nasıl bir fiyatlama ile kapatacağı da önümüzdeki hafta için bir sinyal oluşturabilir. Bu nedenle dikkat çekici fiyatlamaların oluştuğu bir işlem günü yaşamaya hazır olmamız gerek. Herkese Bol kazaçlar.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*