İota Nedir, Nasıl Alınır?

İota alımı son zamanlarda adından sıkça bahsedilen bir kripto para türü. MIOTA olarak da bilinen ve David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Dr. Serguei Popov tarafından Almanya’da 2015 yılında kurulan kripto para teknolojisine yeni bir soluk getirmesi ile biliniyor.

Amacı hayatımızın her alanında hızla daha çok yer almaya başlayan modern nesnelerin üreteceği bilgileri satışa sunmasıdır. (Internet of Things) Bir örnek verecek olursak, buzdolabının internete bağlı bir şekilde, içerisinde ne kadar gıdayı muhafaza etmesi gerektiği verisini üretir ve fazla olan enerjisini diğer buzdolabına aktarırsa, bir buzdolabından gelir sağlanabilir.

[irp posts=”170″ name=”Altın Fiyatları Ne Olur ? Uzmanlardan Altın Yorumları”]

  1. Bitcoin’e kıyasla daha hızlı olması,
  2. İşlem ücretlerini sıfırlamasıyla küçük meblağlar için bile yüksek miktarlarda ücret talep eden Blockchain’den bu anlamda bir adım önde olması,
  3. Ve özellikle kısa sürede fiyatındaki yüksek artışı oranı.

Gibi nedenlerle adından sıkça söz ettiren IOTA ile ilgili sizler için bir rehber hazırladık.

IOTA Nasıl Alabilirim?

1.45 Dolar seviyesinden 3 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde 5.50 Dolar seviyesine çıkarak neredeyse 5 katı kar sağlayan IOATA son zamanlarda çok tercih edilen bir kripto para haline geldi. Peki, IOATA nasıl alınır?

  • Binance üyeliğinizi gerçekleştirin. Kimlik, fotoğraf gibi belgelerin istenmemesi sebebiyle Binance pratik bir seçenek.
  • Coin satın alın. Limit koymadığı için istediğiniz miktarda para ile işlem yapan Paribu adlı site üzerinden Bitcoin satın alabilirsiniz.
  • Coin aktarın. Funds’a tıkladıktan sonra, Deposit and Drawals sekmesini tıklayın ve sonra son olarak Withdrawal sekmesini tıklayın.
  • IOTA alın. Exchange linkine tıklayarak paranızla IOTA coin satın almış olursunuz.

Yukarıda pratik olması sebebiyle Binance adlı borsa üzerinden IOTA almayı anlattık. Farklı alternatifleri merak ediyor ve IOTA nereden alınır diyorsanız, Bitfinex, Cex.io ve diğer borsalar yardımıyla da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

IOTA Fiyatları

IOTA’nızı satın aldınız, fiyatları takip etmek ve kara geçmek istiyorsunuz. Peki, IOTA ne kadar?  IOTA fiyatlarını nasıl takip edebilirsiniz?

İota fiyatı şuan 0,46 dolar yani 2,60 kuruş civarında fiyatlanmakta. İota fiyatını, grafiğini ve teknik analizini canlı olarak takip etmek için Finansmerkezi sitesini kullanabilirsiniz. ⇒ İota Canlı Fiyat

anlikdoviz.co kullanarak diğer kripto para fiyatlarını da canlı olarak takip edebilir, iota ve diğer kripto para birimleri hakkında fikirlerinizi ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Diğer kripto para yatırımcıları ile de fikir alışverişi yapabileceğiniz finansmerkezi sitesine giriş için ⇒ buraya tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*