Lokmacı Açarak Para Kazanılır mı? Lokmacı Kazançları

Lokmacı Açarak Para Kazanılır mı? Lokmacı Kazançları

Son zamanlarda sosyal medyanın desteği ile gündemden hiç düşmeyen ve bu sayede sektöre olan taleplerin sürekli olarak artış halinde olduğu iş fikirlerinden biri olan lokmacı dükkanı, yatırım yapmak için mantıklı sektörler arasında yerini almıştır. Kolay ve düşük masraflar ile hazırlanması sebebi ile lokma tatlısını bilmeyen yoktur. Bu sene trendlerde artık geleneksel lokma tatlısı değil de onun biraz daha güzel görünümlü olanı piyasalara sürüldü. Bu tatlının güzelleştirilmesinde kullanılan en önemli iki malzeme krema ve çikolatadır. Yapımının basitliğinden hiçbir şey kaybetmemesine rağmen lokma tatlıları önceki hallerine göre 5 – 10 kat daha pahalı fiyatlara satılıyor.

Son dönemlerin popüler tatlısı olan yeni görünümüyle lokma tatlısı bazı yatırımcılar için kazanç kapısı haline gelmiştir. Fiyatların bu kadar abartılı olmasına rağmen büyük şehirlerde bulunan alışveriş merkezlerinde ve kalabalık caddelerde açılan lokmacılar fazlaca talep görüyor.

Lokma Tatlıcısı Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekiyor?

Lokma tatlıcısı açmak için gerekli malzemeler ile ilgili bilgi sahibi olduğunuz zaman bu işin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. Belki de bu konuda sizin için problem teşkil edecek en sıkıntılı süreç kalabalık veya uğrak bir cadde üzerinde dükkan kiralamaktır. Dükkanı bulduktan sonra aşağıda belirtilen ekipmanları aldığınızda satış yapmaya hızlı bir şekilde hazır hale geleceksiniz.

  • Müşteri odaklı lokma satış tezgahı
  • Lokma dolgu pompası
  • Lokma kızartma ocağı
  • İçine koyulacak malzemeleri saklamak için difiriz veya buzdolabı
  • Masa ve sandalyeler
  • Mutfak için gerekli malzemeler
  • Dükkanınızı çekici kılacak servis tabakları

Lokmacı açmak için gerekli sermaye ise dükkanınızın büyüklüğü ile ilgili olacaktır. Dükkanınız ideal bir kafe büyüklüğünde ise 40.000 Türk lirası gibi bir sermaye ile bu işi kurabilirsiniz.

Lokmacı Açarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Yeni nesil yöntemler ile hazırlanmış lokmaların satışını yapan dükkanların kâr marjı genelde %55 civarında seyretmektedir. Lokmacı açarak ne kadar kazanılır diye düşünüyorsanız fiyatların gayet pahalı olması sebebiyle ortalama bir düzeyde bile iş yapan lokmacılar yaklaşık olarak 20.000 Türk lirasına kadar gelir sağlayabiliyorlar. Gelirlerinden yapılan harcamalar çıkarıldığında ise aylık olarak net 10.000 Türk lirası gelir oluyor. Eğer açtığınız lokmacı dükkanının çok kazanmasını istiyorsanız mutlaka dükkanı açtığınız yerin kalabalık olduğuna dikkat etmelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*