Sermaye Olmadan Para Kazanmak İçin 4 İş Fikri

Sermaye Olmadan Para Kazanmak İçin 4 İş Fikri

Türkiye’de girişimci olmak isteyen kişilerin önüne engel olarak çıkan kriterlerden birisi kesinlikle sermayedir. Girişimci ruhlu kişilerin aklına “kesin tutar” diyebilecekleri bir iş geldiğinde bu işi hayata geçirmek için yeterli sermayeyi bulamıyorlar. Eğer sizin de sermaye gerektiren işleri hayata geçirmek için elinizde bir sermaye bulunmuyorsa odak noktanızı kesinlikle sermaye gerektirmeyen işlere çevirmeniz gerekmektedir. Kendinize sermaye desteği sağlamak için ilk basamağı sermaye gerektirmeden yapılabilecek işlerden oluşturabilirsiniz. Size bu konu hakkında vereceğimiz fikirler sayesinde hiçbir sermaye gereksinimi duymadan para kazanmaya başlayabileceksiniz.

İçerik Sağlayıcısı Konumunda İş Kurmak

Günümüzde kişilere sermayesiz para kazanma fırsatı sunan internet platformu sayesinde ilginç içerikler oluşturarak para kazanabilirsiniz. Bu şekilde para kazanmak için yapmanız gereken en önemli şey gündemi takip etmektedir. İnternet sitelerinin ihtiyacı olan içerikleri gündemi sıkı bir şekilde takip ederek oluşturabilirsiniz. Freelancer çalışma imkanı sunan siteler aracılığı ile oluşturduğunuz içerikleri site sahiplerine satabilirsiniz.

Kişisel Hizmetler Sağlayarak Para Kazanmak

Kişisel hizmetler kastımız kesinlikle hizmetçilik değildir. Kendinize uygun kriterleri belirleyerek iş  verenler ile anlaşarak evlerinin temizliğine, çocuklarının bakıcılığına talip olabilirsiniz. Bu iş fikirlerinde herhangi bir sermaye gereksiniminiz olmayacak. Aksine kendinize düzenli bir gelir sağlayarak aklınızda olan asıl iş fikri için birikim yapmaya başlayacaksınız. Birikimleriniz gün geçtikçe artışta olacağı için hayalinizi kurduğunuz mesleğe adım atmak hiçte uzun bir zaman sürmeyecektir.

Dropshipping (Satış) Yaparak Para Kazanmak

Herhangi bir sermayem yok nasıl satış yapacağım diye düşünüyorsanız bunun birçok yolu vardır. Herhangi bir şeyi pazarlamak için her zaman satın alarak satmanıza gerek olmayabilir. Firmaların ürettiği mallar hakkında firmalardan gerekli bilgileri alarak bu ürünlerin üzerine komisyonlar koyar ve satışı yapabilirsiniz. Çok zor olmayacak, sadece kendinize uygun sektörü bulmanız yeterli olacaktır.

Özel Ders Vererek Sermayesiz İş Kurmak

Öğrencilerin yapabileceği sermayesiz iş fikirleri arasında en iyi düşünce budur. Öğrencilik hayatınızda ekonomik zorluklar ile karşılaşıyorsanız uzman olduğunuz bir ders ile ilgili broşürler bastırarak ders verebileceğiniz müşterilerinizi bulabilirsiniz. Müşterileriniz sizinle iletişime geçtiğinde kendi fiyat tarifiniz üzerinden bilgilendirmeler yaparak ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*