14.11.2018 Altın Fiyatları Yorumları

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatlarında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Ons altın tarafında dün ve önceki günlerde yapmış olduğumuz analizlerimiz içerisinde belirttiğimiz 1,203 -1,194 dolar seviyesi aralığına doğru geri çekilme yaşandı. 1,203 dolar desteğinin kırılması ile birlikte 1,198 dolar seviyesine kadar gerileyen ons altın fiyatı yeniden 1200 dolar üzerine yükselse de henüz 1203 dolar üzerinde bir kalıcılık sağlayabilmiş değil.

Ons Altın Yorumu

Ons altın fiyatında bir süredir yaşanan geri çekilme hareketini günler öncesinden vurgulamıştık. Yapmış olduğumuz vurgulamada 1,203 dolar ile 1,194 dolar seviyeleri arasında bir fiyatlamanın mümkün olabileceğini söylemiştik. 1,238 doları aşamaması ile birlikte gerilemeye başlayan ons fiyatı dün itibari ile bu aralığa girmiş oldu ve 1,200 dolar seviyesinin altını test etti.

[irp posts=”126″ name=”Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler”]

Ons altın fiyatlamalarında yeni oluşan tabloda, seviyesi aşağıda önemli bir destek olmaya devam ediyor. Bu seviyenin altına inilmesi halinde ons tarafında yeni bir satış dalgası başlayabilir. Bu nedenle ons altının en azından gerileme hareketini durdurması için 1,194 dolar seviyesi üzerinde tutunması oldukça önemli olacaktır. Açıkçası kısa vadede ons altın fiyatının 1,194 dolar seviyesinin altına gelebilme ihtimali çok yüksek değil. Bu nedenle bu bölgeye yaklaşıldıkça yukarı yönlü tepkiler görebilmemiz mümkün olacaktır.

ons altın
ons altın yorumları

Altın fiyatı şu sıralarda 1,202 dolar seviyesinden işlem görmekte. Ons altın fiyatında oluşabilecek yükselişlerde ilk etapta 1,204 dolar seviyesinin üzerine doğru bir hareket yaşanması ve sonrasında 1,210 dolar hedeflemesi mümkün olabilir. Özellikle bugün Brexit ile alakalı olarak gelebilecek açıklamalar altın fiyatlarını hareketlendirebilir. Ons altın fiyatlarında yaşanabilecek hızlı yükselişlerde 1,210 ve sonra 1,224 dolar seviyeleri takip edilecek. Ters bir durumda ise 1,194 ve 1,185 dolar seviyeleri aşağıda destek noktaları olarak takip edilebilir.

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatı 210 lira seviyesinin altında fiyatlanmaya devam ediyor. Gram altın fiyatları 231 liranın altında kalmaya başlaması ile birlikte oluşan satış baskısı hem ons hem de dolar tarafından desteklenınce bu seviyelere kadar inilmiş oldu. Özellikle dolar tl de fiyatlamalar 5,528 seviyesinin altında kalabilir ise gram altın fiyatı 210 lira seviyesinin altına gelebilir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*