14.11.2018 Dolar Yorumları

dolar ne olur
dolar yorumları, dolar analizi

Dolar tl paritesinde dün yapmış olduğumuz analizimizde belirttiğimiz 5,525 seviyesi dün görüldü ve bu seviyeden satışlar geldi. Ufak da olsa bu seviyenin üzerine bir fake atarak 5,5295 seviyesine kadar yükselen dolar kuru buradan geen satışlarla geriledi ve yeniden 5,46 seviyesine kadar gevşedi. Erdoğan’ın Trump ile görüşmesine ilişkin yaptığı olumlu söylemler henüz sadece söylem. Yani henüz Trump’ın Halkbank ile ilgili atmış olduğu bir adım bulunmuyor. Yani en azından haber olarak piyasaya yansımadı böyle bir duyum bu nedenle bu tarafta bir beklenti oluşmaya devam ediyor.

[irp posts=”513″ name=”13.11.2018 Dolar Yorum ve Analizleri”]

Dolar tl paritesini etkileyen diğer bir faktör ise dolar endeksi. Dolar endeksi bir süredir yükselmeye devam ediyor. Bunda pay sahiplerinden bir tanesi ise Brexit anlaşması. İngiltere’nin Brexit anlaşmasını Avrupa Birliği ile yapıp yapamayacağı bir süredir merak konusuydu.

Dün akşam saatlerinde gelen açıklamalar ile İngiltere ile Brüksel’in anlaşma metni konusunda anlaştığı duyumu piyasaya yansıdır. Bunun üzerinde sterlinde bir yükseliş yaşadık ve gbpusd paritesi 1,3030 seviyelerine kadar yükseldi. Ancak İngiltere’nin bu taslağı parlementodan geçirip geçiremeyeceği meçhul. Özellikle İşçi Partisi isteklerimizi karşılamayan bir anlaşmaya evet demeyeceğiz gerekirse erken seçime gideceğiz diye Başbakan May’i sıkıştırmaya devam ediyor. Ancak artık yolun sonuna gelindi. Bir kaç gün içerisinde İngiltere ile AB arasında Brexit anlaşmasının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği netlik kazanacak. Sonuca göre de dolar endeksi üzerinde yükseliş veya düşüşlerin yaşanması muhtemel olacaktır.

Dünyada bu gelişmeler yaşanırken ülkemizde dolar tl paritesinde de gün içi hareketlilikler yaşanmaya devam ediyor. Dolar kuru bu gelişmeler ışığında nasıl fiyatlanır, dolar yükselir mi yoksa düşer mi soruları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Durumlar böyle iken dolar grafiği bizlere neler söylüyor gelin bir de ona bakalım.

Dolar Grafik Yorumu

Dolar tl paritesinde 4 saatlik grafikler üzerinde göstergeler aşağı yönlü hareketin devamını desteklese de günlük dolar grafiğinde göstergeler yukarı yönlü dönmüş durumda. Yani burada bir uyumsuzluk mecvut doların yönü henüz netleşmiş değil. Doların yönünün netlik kazanabilmesi için dolar kurunun 5,528 seviyesine üzerine yükselmesi ve burada saatlik kapanışlar yapması veya 5,42 seviyesinin altına inilmesi ve bu seviye altında kapanış yapması önemli olacak.

dolar analizi ve yorumları
usdtry paritesi yorum ve analizleri

Dolar tl paritesinde yukarı yönlü hareketlerde 5,528 seviyesi direnç bölgesi olmaya devam edecek. Bu seviye altında kalındıkça 5,456 ve 5,42 seviyeleri hedef haline gelebilir. Güne 5,47 seviyesinden başlayan dolar kuru piyasa açılışı ile birlikte yönünü çizmeye devam edecek. Yaşanabilecek yükselişlerin 5,528 seviyesini aşamaması dolarda satış fırsatı olarak değerlendirilebilir. Dolar kurunun bu seviyeyi aşması ise 5,58 seviyesini hedef haline getirebilecektir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*