13.11.2018 Ons Altın ve Gram Altın Yorumları

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Ons altın fiyatlarında geçtiğimiz hafta 1,237 dolar seviyesinin aşılamaması ile birlikte belirtmiş olduğumuz baskı başlamış oldu. Aşağı yönlü baskıların oluşabileceğini vurguladığımız ons altın fiyatlarında beklentilerimiz dahilinde düşüş hareketi başladı. Diğer yandan dolar endeksinde yaşanan toparlanma da buna tuz biber ekleyince ons fiyatlarında geri çekilme hızlandı. Günlerdir vurguladığımız 1,194 -1203 dolar aralığına doğru geri çekilme bu şekilde gerçekleşmiş oldu.

[irp posts=”6″ name=”İnternetten Para Kazanma Yolları”]

Dün 1204 dolar seviyesine kadar düşen ons fiyatı bu sabah uyandığımızda bizi bu seviyenin altında ve 1200 dolar civarında karşıladı. 1,203 doların altına inilmesi ile birlikte 1,194-1,203 dolar bant aralığına inişimiz gerçekleşmiş oldu. Artık ons altın fiyatı için 1,194 dolar seviyesi oldukça önemli bir destek noktası olacak.

Ons Altın Analizi

Ons altın fiyatlarında yaşanan geri çekilme hareketinin devamında 1,194 dolar seviyesi önemli bir seviye olarak karşımıza çıkıyor. 1,200 dolar psikolojk bir destek seviyesi ve bu seviyenin kırılması bizi 1,194 dolara ulaştırabilir. Bu seviye üzerinde tutunulabilmesi altın fiyatlarının geleceği açısından önemli olacak. Bu seviye üzerinde tutunamaz ve geri çekilme devam eder ise 1,184 ve 1,160 dolar hedef haline gelebilir.

altın ons fiyatı
ons altın fiyatı analizleri

Ons altın fiyatlarında olası toparlanmalarda takip edebileceğimiz ilk seviye 1,210 dolar seviyesi olacak. Bunun öncesinde ise 1204 dolar seviyesi üzerinde tutunma yaşanması da yukarı yönlü hareketin başlangıcı için önemli olacaktır.

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatları doların sakinleşmesi ile birlikte daha çok ons fiyatından etkilenmeye başladı. Ons altın fiyatlarında yaşanan düşüşlerle birlikte 211 lira seviyesine gerileyen gram altın fiyatında önümüzdeki günlerde ons altın fiyatı ve dolar kurunda yaşanan fiyatlamalar etkili olacaktır. Özellikle dolar tl de düşüş sürdürülebilirse gram atın fiyatları ilk etapta 210 lira seviyesinin altına sonrasında ise 200 lira seviyesinin altına doğru yeni bir düşüş hareketi gerçekleştirebilir.

[irp posts=”170″ name=”Altın Fiyatları Ne Olur ? Uzmanlardan Altın Yorumları”]

Gram altın fiyatlarında 231 lira seviyesinin altına inildikten sonra hız kazanacağını düşündüğümüz düşüş hareketi etkisini hissettirmeye devam ediyor. Bu nedenle olası yükselişler piyasa oyuncuları tarafından genellikle satış fırsatı olarak değerlendiriliyor.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*