Altın Fiyatları Bugün

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatlarında 2 gündür 1,200 dolar seviyesinin atlı test edilmekteydi. Bir önceki analizimizde belirttiğimiz 1,200 doların altından yukarı yönlü tepki gelebilir söylemi dün akşam itibari ile gerçekleşti. Önceki altın yorumları içerisinde vurguladığımız 1,203-1,194 dolar aralığına inme ihtimali gerçekleşmiş ve 1,200 dolar altına gevşemişti ons fiyatı. 1,197 dolar seviyesine kadar gerileyen ons altın fiyatı buradan verdiği tepki ile 1,210 dolar seviyesinin üzerine yükseldi.

Ons Altın Yorumları

Ons altın fiyatının 1,194 dolar altına inebilme ihtimalinin oldukça düşük olduğundan ve bu seviyeye yaklaşıldıkça yukarı yönlü tepkilerin mümkün olduğundan bahsetmiştik. Nitekim de öyle oldu ve ons altın şuan 1,210 dolar üzerinde fiyatlanıyor.

[irp posts=”525″ name=”14.11.2018 Altın Fiyatları Yorumları”]

Altın yatırımcılarının ise endişeli bekleyişleri sürüyor. Bir türlü 1,237 dolar direnci üstünde tutunamayan altında fiyatlamalar ne yönde olacak, altın yükselecek mi yoksa ons fiyatı düşmeye devam mı edecek yatırımcıların gündeminde yine bu sorular yer alıyor. Bu sorulara net cevaplar vermek oldukça zor bizler ons grafiği bize neler söylüyor onu bir inceleyelim istedik.

altın yorumu
ons altın bugüün ne kadar, altın ne olur

Altın ons fiyatı şu sıralarda 1,210 doların hemen üzerinde fiyatlamalarını sürdürüyor. Ons altında yaşanabilecek yükselişlerde takip edeceğimiz ilk direnç noktası 1,217 dolar seviyesi. Bu seviyenin aşılmaması halinde 1,210 dolar seviyesi üzerinde tutunmamız pozitif görünümün devamı için önemli olacaktır. Aksi halde aşağı yönlü hareketlerde yeniden 1,201 dolar ve sonrasında 1,194 seviyelerini takip ediyor olacağız. Brexit’e ilişkin ve Abd’nin iç ve dı siyasetine ilişkin söylemlerinin altın fiyatları üzerinde etkili olabileceğini unutmamalıyız. Yine dolar endeksi üzerinde oluşabilecek sert fiyat hareketlerin de ons altın fiyatını etkileyebileceğini unutmamak gereklidir.

Gram Altın Fiyatları

Gram altın fiyatlarında hem ons hem de dolar tl kaynaklı baskı devam etmekteydi ki dün ons altın fiyatlarında oluşan poztif hava ile gram altın bir miktar nefes aldı. Dün 210 lira seviyesinin altına düşmek üzere iken ons altın fiyatlarında ki 15 dolara yakın toparlanma gram altını yeniden 212 liranın üzerine yükseltti.

[irp posts=”132″ name=”Altın Fiyatları Ne Zaman Yükselir ?”]

Bugün Moody’s Türkiye hakkında yine olumsuz bazı açıklamalar yaptı ve güne bu açıklamalar ile uyandık. Ancak henüz piyasada bu açıklamalar bir karşılık bulabilmiş değil ve dolar kuru 5,47 seviyelerinde sakin seyrediyor. Doların 5,52 seviyesinin üzerinde tutunmakta zorlandığını bir kaç gündür gözlemliyoruz. Bu seviye altında kalındıkça 5,42 hedefi ile düşüşler yaşanabilir. Dolar tl paritesinde 5,42 seviyesinin altına sarkılması halinde gram altın fiyatlarında geri çekilme kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda 207 lira seviyesine kadar ilk etapta çekilme mümkün olabilir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*