Dolar Yorumları 15.11.2018

dolar ne olur
dolar yorumları, dolar analizi

Dolar tl paritesinde bir kaç gündür devam eden bant hareketimiz etkisini sürdürmeye devam ediyor. Yukarıda 5,54 aşağıda 5,43 aralığında gidip gelen kurun hangi tarafa bir kırılım yaşayacağı merak konusu. Bu sabah baktığımızda 5,47 seviyesine yakın işlemlerin geçtiği dolar tl için sabah saatlerinde yine olumsuz sayılabilecek bir gelişme yaşandı.

[irp posts=”521″ name=”14.11.2018 Dolar Yorumları”]

Moody’s her zaman ki gibi çıktı ve Türkiye’de şartların kötüye gittiğine vurgu yaptı. Piyasa ise bu açıklamalara henüz bir reaksiyon göstermiş değil. Moody’s yapmış olduğu açıklama da Türkiye için şu ifadelere yer verdi.

MOODY’S, “TÜRKİYE VE AFRİKA’NIN BİR KISMI İÇİN GÖRÜNÜM NEGATİF”

MOODY’S, “TÜRKİYE ARTAN KURUMSAL ZORLUKLAR VE POLİTİKA BELİRSİZLİKLERİ İLE KARŞI KARŞIYA”

diye konuşan Moody’s ayrıca Türkiye Ekonomisinin 2018’de yüzde 1,5 büyümesini 2019 yılında ise yüzde 2 daralma yaşayacağını beklediğini vurguladı. Bu açıklamalar TL için negatif ancak henüz piyasa buna bir tepki vermiş değil. Verir mi vermez mi önümüzdeki saatlerde göreceğiz ancak bunun dışında takip etmemiz gereken bir Brexit hikayesi ve dolar endeksi bulunuyor.

Dolar Analizi

Dolar endeksi dün euro ve sterlinde Brexit taslak metni üzerinde varılan anlaşma ile değer kazanınca dolar endeksinde satışlar yaşandı. Bu durumda TL pozitif bir havanın oluşmasına katkıda bulunuyor Bugün dxy de satışlar devam eder ise dolar tl paritesinde 5,42 seviyelerine doğru bir geri çekilme mümkün olabilir.

Yatırımcılar dolar ne olur, dolar alalım mı, dolar nereden alınır, dolar ne zaman yükselir gibi soruları yine sormaya devam ederken bizler dolar grafiğinin bizlere söylediklerine bir bakalım isterseniz.

 

usdtry analiz dolar yorumları
dolar tl paritesi teknik analizi

Dolar tl paritesinde fiyatlamalar grafik üzerinde aşağı yönlü olmaya devam ediyor. Dolar kurunun 5,53 seviyesi altında kalması halinde 5,42 seviyesini test etmesi beklenebilir. Bu seviye altında ise yeniden 5,35 li seviyelere doğru bir geri çekilme hız kazanabilir. Ancak 5,42 seviyesinin aşağı yönlü kıralamaması halinde yeniden 5,53 hedefi ile yükselişler etkisini gösterebilir. Bu durumda 5,53 direncinin kırılıp kırılamayacağı dolar tl fiyatlamalarının yönü açısından oldukça önemli olacaktır. Günün devamında ilk etapda 5,496 seviyesi önemli bir eşik. Bu bölgenin altında oluşacak fiyatlamalar ile 5,42 seviyesine doğru düşüşlerin yaşanması muhtemel olacaktır.

[irp posts=”86″ name=”Dolar Düşer mi – Ne Zaman Düşer ?”]

Doların yönünü etkileyebilecek gelişmelere baktığımızda Halkbank davası, Abd ile ikili ilişkilerin yönü, dolar endeksinde yaşanan fiyatlamalar ve Brexit anlaşması yer alıyor diyebiliriz. Önümüzdeki saatler ve günlerde dolar tl paritesinde bu gelişmelere bağlı olarak fiyat hareketlilikleri oluşabilir. Bu nedenle bu gelişmelere dikkat etmeli ve anlık piyasa takibi yaparak her türlü fiyatlamalaya hazırlıklı olmakta fayda olacaktır.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*