20.11.2018 Dolar Yorumları

dolar ne olur
dolar yorumları, dolar analizi

Dolar tl paritesinde düşüş yönlü eğilim etkisini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde gerilemeye başlayan dolar endeksinde ki düşüş hareketi bu hafta başlangıcında da etkisini hissettiriyor. Dxy’de ki gevşemeyi iyi değerlendiren dolar kuru ise 5,31 seviyesinin altına gerile se de bir türlü henüz kalıcı olmayı başaramadı. Bu sabah ki dolar yorumları içerisinde bugün dolar ne olur, dolar yükselir mi düşer mi gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Dolar Ne Olur – Yükselir mi Düşer Mi ?

Bu sabaha uyandığımızda usdtry bizi 5,32 seviyesinin hemen üzerinde karşılıyor. Dolar tl de geçtiğimiz hafta itibari ile yaşanan düşüşlerle daha dar bir banta inmiş olundu. 4 saatlik dolar grafiğimize baktığımızda bugün için önemli olabilecek seviyeler 5,31 seviyesinin aşağı yönlü kırılması halinde 5,275 seviyesi olacaktır. Dolar tarafında yaşanabilecek yükselişlerde ise 5,357 seviyesi üzerine çıkılması 5,40 seviyesine doğru yeni yükselişleri de tetikleyebilecektir. 5,357 seviyesi üzerinde kalınması halinde kur üzerinde hızlı yükselişler yaşanabilir.

dolar analiz
usdtry analiz, dolar yorum

Bugün dolar endeksinde oluşacak fiyatlamalar yine dolar kuruna da etki edebilecek önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde Abd’den çok önemli bir veri bulunmuyor. İngiltere’den Boe başkanı Carney‘in açıklamaları dolar endeksinde fiyatlamaların yönünü belirleyici olabilir. Bu nedenle yakından takip edilmesinde fayda olacaktır.

Dolar endeksi dışında Abd ile olan ikili ilişkilere dair açıklamalar, ülke içerisinde ittifak görüşmeleri vb. konularda yaşanabilecek gelişmeler ve diğer olumlu ve olumsuz piyasaları hareketlendirebilecek gelişmeler dolar tl paritesinde de hareketin yönünü değiştirebilir. Yine Borsa İstanbul’da yaşanabilecek fiyat hareketleri ne yönde olacak tahvil faizlerinde ki düşüşler devam edebilecek mi gibi sorular cevap buldukça dolar tl de yön tayini yapmak daha da kolay bir hal alacaktır. Bugüne baktığımızda genel anlamda 5,357 seviyesinin altında 5,275 seviyesine doğru bir düşüş hareketinin yaşanması muhtemel olabilir ancak 5,357 seviyesinin üzerine çıkılması halinde 5,40 seviyesine kadar yeni bir yükseliş hareketi yaşanabilir.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*