Altın ons ve Gram Altın Analizi-20.11.2018

altın günlük yorumları
altın yorumları, ons altın analizi, güncel gram altın fiyatları

Altın fiyatlarında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Dolar endeksinde yaşanan geri çekilme ile birlikte ve 2018 yılında aralık ayında yapılacak Fed’in faiz toplantısında beklentiler değişmese dahi 2019 yılında Fed’in faizler konusunda daha temkinli olabileceğine dair açıklamalar ons altın fiyatlarını bir miktar yükseltti. Geçtiğimiz hafta 1,200 dolar seviyesine gerileyen haftanın son işlem gününde ise yükselişe geçen ons altın fiyatı güne 1220 dolar üzerinde bir başlangıç yaptı.

[irp posts=”126″ name=”Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler”]

Ons Altın Analizi

Ons altın fiyatında riskten kaçış etkisi ile altına ve  japon yenine gelen alımların etkisi sürüyor. Japon yeni ile birlikte yıllardan beri güvenli liman özelliği konuşulan altının bugünlerde bu liman olma özelliği konuşulmaya başlamış durumda.

Ons altın fiyatlarında oluşan pozitif tablonun devamı için dolar endeksi üzerinde yaşanacak fiyatlamalar etkili olacak gibi gözüküyor. Yine İngiltere’nin Brexit konusunda AB ile henüz anlaşamamış olması, İngiltere Başbakanı May’e gelen güvensizlik mektupları gibi durumlar birleşince altının görünümü pozitif kalmaya devam ediyor.

ons altın fiyatı
ons altın analizi, grafik yorumları

Ons altın günlük grafiğinde göstergeler yukarıya dönmüş durumda. Özellikle 1,224 dolar seviyesinin aşılıp üzerinde kapanışların yapılması altın fiyatların pozitif havanın sürdürülebilmesi açısından oldukça önemli. Bu seviye üzerinde tutunduktan sonra ise 1,234 dolar ve 1,243 dolar hedef noktaları gözetilerek yükseliş hareketleri takip edilebilir. Aksi halde ise, yani altın ons fiyatının 1,224 doları aşamaması halinde ise 1,214 dolar ve 1,210 dolar seviyelerine doğru geri çekilme hareketleri mümkün olabilir.

Ons altın fiyatlamalarında bu günlerde belirleyici etken İngiltere’nin AB’den ayrılışı nasıl olacak ve bunun dolar endeksine yansımaları ne şekilde olacak sorularının cevaplarında saklı olacak gibi duruyor.

Gram Altın Yorumları

Gram altın fiyatlarında uzunca bir süredir negatif yönlü seyrin devam etmesini beklediğimizi vurgulamaktaydık. Nitekim bugüne baktığımızda 210 lira seviyesinin altına kadar gerileyen bir gram altın fiyatının bizi karşılamakta olduğunu görüyoruz.

[irp posts=”563″ name=”20.11.2018 Dolar Yorumları”]

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme hareketinin 5,30 seviyesinin atlına devamı halinde gram altın fiyatlarında 205 lira seviyelerine kadar düşüşler devam edebilir. Önümüzdeki dönemde gram altın 200 liranın altına iner mi yoksa bu seviyelerden bir tepki hareketi gerçekleşir mi bu sorunun cevabı dolar kurunda yaşanacak hareketliliğe bağlı olarak değişecek gibi duruyor. Ons altın fiyatları da gram altın fiyatlarını etkilese de gram altın yatırımcılarının dolar kuru üzerindeki fiyatlamaları takip etmesi daha faydalı olacaktır.

[alert type=”warning” icon-size=”big”]Yasal Uyarı: paratrade.net’ da yer alan bilgi, yorum ve paylaşımlar “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında olmamakla beraber, bu görüş ve bilgilere dayanılarak alınacak yatırım kararları beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada paylaşılan hiç bir içerik yatırım tavsiyesi veya öneri niteliği taşımamaktadır.[/alert]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*