Bitcoin Neden Yükselemiyor ?

bitcoin ve kripto paralar neden yükselemiyor, ne zaman yükselir

Bitcoin son dönemde yaşadığı sert düşüşlere bir türlü tepki veremedi ve yatırımcılarını br miktar ürkütmüş gibi duruyor. Her yerde bitcoin ve altcoin yatırımcıları bu soruları sormaya başladı bitcoin neden düşüyor veya kripto paralar neden düşüyor ya da daha genel bir tabirle kripto paralar neden yükselemiyor sorusu yatırımcılar tarafından sorulmaya başlandı.

Her şeyden önce Bitcoin aleminde 2017 yılı gibi bir zaman dilimini bir daha asla göremeyeceğimizi belirtmek gerekiyor. Çünkü o zamanlar Bitcoin bir yıl içerisinde yüzde 1900 değer kazanarak 1000 dolardan 20000 dolara kadar çıktı.

Basitçe anlatacak olursak bitcoin; benim, sensin ve hepimiziz aslında. Kısacası bitcoin demek yeni bir paranın dolaşıma girmesi demektir. Bitcoin alanların sayısı arttıkça bitcoinin değeri de artıyor. Ayırca bu kişiler bitcoini satıp diğer kripto para birimlerine yöneldikçe bitcoin değer kaybetmeye devam eder. Çeşitli finansal kurumların yaptığı manipülasyonlar bitcoinin artıp azalmasında önemli rol oynar.

Geçmiş yıllara baktığınızda, bitcoinin her yıl ocak ayında yüzde 25’lik bir düşüş yaşadığını görebilirsiniz.

Düşüşün Sebepleri

Bitcoinin düşüşünde ve tekrar yükselmemesinin arkasında 2 tane çok önemli sebep de bulunuyor.

  1. Güney Kore, Fransa ve Çin gibi ülkelerde bitcoin alım satımı ile ilgili sıkı yasalar ve yasaklamalar bulunması. Bu durum, zamanında bitcoin piyasalarında önemli bir düşüşe yol açtı. Özellikle Güney Kore ve diğer Asya ülkelerinde bu limitlerin artması, bitcoinin uzun süre yerinde saymasına neden oldu.
  2. Warren Buffet gibi bitcoine yatırım yapma fırsatını kaçırmış dünyaca ünlü yatırımcıların bitcoine ilişkin olumsuz demeçler vermesi ve bitcoinin geleceğinin olmadığını belirtmeleri. Bu gibi demeçler, bitcoin piyasasında önemli satış dalgalarına neden olup bitcoinin değerinin azalmasına veya yerinde saymasına neden olmaktadır.

    bitcoin ve kripto paralar neden yükselemiyor, ne zaman yükselir

Lightning Network ve Atomic Swaps

Fakat endişeye hiç gerek yok. Bitcoin ne zaman kuvvetli bir düşüş yaşasa, bir süre sonra eskisinden de kuvvetli bir şekilde geri dönüyor. Bitcoin piyasasının gözbebeği Lightning Network çok yakında bitcoin yatırımcılarının beğenisine sunulacak. Bitcoinde bizi bekleyen bir başka önemli yeniliğin ise Atomic Swaps olduğunu söyleyebiliriz. Lightning Network ve Atomic Swaps sayesinde bitcoin platformunda işlem hızı önemli miktarda artacak ve işlem ücreti de düşecektir. İşte bu nedenle her zaman olduğu gibi  bitcoin tekrar artışa geçecek. Kısacası bitcoindeki bu düşüş geçici bir durumdur. Kısa bir süre sonra birçok insanı bitcoin milyarderi olarak görebilirsiniz. Buraya Dikkat ⇒ ( Tabi göremeyedebilirsiniz veya bitcoin mağduru olarak da görebilirsiniz.

Bitcoin sen çok yaşa!

Bitcoin düşük seviyelerde iken almaya çalışın. Alıp da eliniz de tutmayın. Bitcoin fiyatları yükseldiğinde satmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*