En Çok İzlenen Kore Dizileri

kore dizileri 2018

Uzak doğu deyince Güney Kore, Güney Kore deyince ise Kore dizileri akla gelmektedir. Özellikle son yıllarda ciddi anlamda hayran kitlesi olan Kore dizilerinin popülaritesi her geçen gün yayılarak artmaktadır. Bu popülariteye ülkemizde kayıtsız kalamadı haliyle ve çoğu Türk dizisi ve filmi Güney Kore Dizi ve filmlerinden uyarlanarak karşımıza çıkmaya başladı. Kore dizilerinin bu kadar sevilmesinin sanırım en büyük sebebi konuların doğal ve içten bir şekilde yansıtılıp izleyiciye aktarılmasıdır.

Ülkemizde son dönemde özellikle genç kesim arasında hızla yayılan Kore dizileri internet ortamında dizi takipçileri tarafından sıkça takip edilmektedir. Yine bazı kullanıcılar netflix ve benzeri ortamlar üzerinden de Kore dizilerini takip edebilmektedirler. Yeni çıkan Kore dizileri incelendiğinde genellikle gençlik dizisi ve romantik komedi tarzı diziler ön plana çıkmaktadır. Bu tür diziler de ülkemizde genellikle liseli genç kesim tarafından ilgi görmektedir. Yabancı diziler arasında da oldukça popüler hale gelen Kore dizileri önümüzdeki dönemde de ilerleyerek gelişmeye devam edecek gibi duruyor.

 

En İyi Kore Dizileri

 

en beğenilen kore dizileri arasında olan Secret Garden

Secret Garden

Yapım Yılı: 2010-2011

Türü: Romantik, Komedi, Fantastik

Bölüm sayısı: 20 olarak çekilmiş fakat 1 bölüm daha sonrada özel bölüm olarak eklenmiştir.

Oyuncular: Ha- Ji-Won, Hyun Bin

Konusu: Gil Ra-Im dizilerde dublör olarak çalışmaktadır. Bir gün tesadüfi bir şekilde Kim Joo-Won ile tanışır. Kim Joo-Won bir alışveriş merkezinin Ceo’sudur.  Gil Ra-Im ile Kim Joo-Won tesadüfen içtikleri iksir sonrası bedenleri yer değiştirir ve birbirlerinin hayatlarını mecburen devam ettirmek zorunda kalırlar. Hal böyle olunca olaylarda iyice karmaşık olmaya başlar.

en iyi kore dizileri arasında gösterilen coffee prince dizisi

Coffee Prince

Tür: Dram, Komedi, Romantik

Yapım Yılı: 2007

Bölüm Sayısı: 17

Oyucular: Gong Yoo, Youn Eun-Hye, Chae Jung-Ahn, Kim Jae-Wook

Konusu: Go Eun-Chan kız olduğunu saklayarak çalışmaktadır. Zor bir hayatı vardır, kardeşi ve dul annesine bakmak zorundadır. Choi Han-Kyul ise iyi bir hayat yaşamış fakat büyükannesinin onu yola getirmek için verdiği uğraşlardan kaçış yolu aramaktadır. Tesadüfen Go Eun-Chan yolları kesişir ve olaylar başlar. Coffee Prince en iyi Kore dizileri arasında gösterilmektedir.

en çok izlenen kore dizileri içerisinde olan 49 days adlı kore dizisi

49 Days

Tür: Dram, Romantik

Yapım Yılı: 2011

Bölüm Sayısı: 20

Oyuncular: Nam Gyu Ri, Lee yo Won, Jo Hyun Jae, Bae Soo Bın, Jung Il Woo

Konusu: Shin Ji çok saf ve kimse için kötülük düşünmeyen bir kızdır. Nişanlanacağı sırada talihsiz bir kaza geçirir ve komaya girer. Ruh bekçisi tarafından kendisine 49 günlük bir süre verilir. 49 gün boyunca onu seven 3 kişinin gözyaşına ihtiyacı vardır. İlk etapta buna sevinen Shin Ji aslında hayatının çok farklı olacağını anlayacak ve çevresinde ona zarar veren insanların varlığını bu sayede görmüş olacaktır.

 

en çok izlenen kore dizileri içerisinde yer alan personel taste güney kore dizisi

Personal Taste

Tür: Romantik, Dram, Komedi

Yayın Yılı: 2010

Bölüm Sayısı: 16

Oyuncular: Lee Min-Ho, Son Ye-Jin, Kim Ji-Suk, Wang Ji-Hye

Konusu: Park Gae-In ailesinden kalan evde yalnız yaşayan pasaklı ve dağınık bir kızdır. Ayrıca sevgilisi onu en yakın arkadaşıyla evlenmek için terk etmiştir. Park Gae-In borç batağındadır bu nedenle odalarından birini kiraya vermeye karar verir.

Jeon Jin-Ho iise başarılı ve hırslı bir mimardır. Park Gae-In kaldığı evin özel bir mimarisi vardır. Jeon Jin-Ho bu mimariyi görmek için Park Gae-In kiraya verdiği odayı tutar. Bazı yanlış anlamalar yüzünden Park Gae-In, Jeon Jin-Ho ‘yu Gay zanneder Jeon da evde rahat kalabilmek için durumu bozuntuya vermez.

Bu başlık altında sizlerde izlediğiniz kore dizilerini bizlerle paylaşabilir yeni çıkan Kore dizileri incelemelerini sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*