Girişimcilik Kredisi Nedir? KOSGEB’den Kredi Almak

Günümüzde yapılacak olan projeler tamamen nakit ihtiyacı karşılığında ortaya koyulmaktadır. Projenin hayata geçmesi için bir miktar para gerekebiliyor. Projeyi hayata geçirmek için gerekli olan paraya sahip olan girişimciler kolay bir şekilde projelerini hayata geçirirken bu paraya sahip olmayan kişiler bu imkanı kolay kolay bulamıyorlar. Banka kredilerinin insanlar üzerinde bıraktığı etkiler hiç normal değildir. Genç girişimcilerin nakit ihtiyacını karşılamak için kredi almak onların üzerinde bazı olumsuz durumlar yaratabiliyor. Yapılan projenin tutmaması durumunda krediyi öderken çekilen zorluklar bu duruma en iyi örnek olarak gösterilebilir.

Girişimciler için Kolay Kredi Almak

Ülkemiz sınırları içerisinde bankalar bazı fonlara ihtiyaç duymaktadır. Bu fonlar kişilerin banka hesaplarına yatırdıkları para ile karşılanmış oluyor. Yatırdığınız para banka tarafından sürekli kullanılıyor. Girişimciler için bazı bankaların düşük faiz imkanları ile verdiği krediler kullanılabiliyor. Sunulan geri ödeme kolaylığı sayesinde proje başarısızlık ile sonuçlansa bile girişimci kredileri genç yaşta kişileri çokta zor durumda bırakmayabiliyor. Bankalardan kredi almak istemeyen gençler KOSGEB’e başvuru yaparak projelerini sundukları takdirde yatırım desteği alabiliyorlar.

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir? Nereden Başvurabilirim?

KOSGEB’e başvurarak projeniz için kredi desteği almak için takip edeceğiniz ilk adım KOSGEB tarafından girişimcilere verilmekte olan onaylı girişimcilik sertifikasını almaktır. İŞKUR veya KOSGEB üzerinden sertifika talebinde bulunduğunuzda bu kurumlar size bu konuda yardımcı olacaktır.

Başvurunuzun ardından kurumlardan size verilen bir belge dahilinde eğitim merkezine yönlendirileceksiniz. Her dersine ayrı ayrı devam zorunluluğunuz bulunmakta olan bu eğitimde, KOSGEB’den destek almak istiyorum diyen kişiler kafasında oluşturdukları projenin planının sunumunu yapmak zorundadır. Eğer projeniz kurul tarafından onaylanırsa onay sürecinin ardından hemen iş yeri açarak KOSGEB veritabanına kayıt işlemleriniz gerçekleştiriliyor. Bu işlemleri tam olarak doğru bir şekilde tamamladığınız durumlarda KOSGEB kredisi sunan bankalar aracılığı ile kredi başvurusu yapma olanağınız bulunuyor. Eğer istenen şartları iyi bir şekilde karşılıyorsanız e – devlet üzerinden de başvuru yapma imkanınız bulunuyor.

KOSGEB uygulamasına iş yeri açmak isteyen herkes kolay bir şekilde başvuru yapabiliyor. KOSGEB  tarafından desteklenmekte olan çalışma alanlarına 50.000 Türk lirası karşılıksız kredi imkanı sunulmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*