Mavi Kart Nedir, Mavi Kart Ücreti Ne Kadar?

Mavi kart, aylık abonman tek seferde yüklenerek belirlenmiş miktarda geçiş yapılarak kullanılan bir İstanbul Kart türüdür. Bu karta sahipseniz normal İstanbul Kart’lara yapılan dolumları kartınıza yaparak da kullanabilirsiniz.

Mavi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mavi kart başvurusu yapmak istiyorsanız,

  • Kimlik veya kimlik yerine geçen pasaport, sürücü belgesi,
  • 1 adet güncel olan vesikalık fotoğraf

İle size en yakın İstanbul Kart temsilciliklerine gidebilir veya İstanbul  Kart’ın resmi internet adresini ziyaret ederek online başvuru da yapabilirsiniz.

mavi kart istanbul
mavi kart nedir

Mavi Kart Çeşitleri ve Fiyatları

Mavi kart ne kadar diye merak ediyorsanız, eğer kartı ilk defa alacaksanız bir seferliğine 10 TL ödersiniz. Bunun dışında aylık kullanım fiyatları ve kart türleri aşağıda yer almaktadır:

Peki, aylık mavi akbil kaç basım?

  • Eğer öğrenciyseniz 85 TL, (200 basım)
  • Sosyal kart sahibiyseniz 125 TL, (200 basım)
  • Normal tam kart sahibiyseniz 205 TL aylık ücret dolumu yaparak, (180 basım)

tam kullanıcılar için 180 basım, öğrenci ve sosyal kart sahipleri için 200 basım hakkı elde ederek fiyatta kazanç sağlamış olursunuz. Basım hakkınızın tamamını ay içerisinde bitirdiğiniz takdirde, diğer kart sahipleri gibi tekrar yükleme yaparak kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aylık mavi kart avantajından yararlanmayanlar için İstanbul kart fiyatı,

  • Eğer öğrenciyseniz 1,25 TL,
  • Sosyal kart sahibiyseniz, 1,85 TL,
  • Normal tam kart sahibiyseniz 2,60 TL’dir.

Bu durum da 200 kere basım yapmak isteyen bir Mavi İstanbul Kart sahibi bir kişi, 85 TL öder. Mavi İstanbul Kart sahibi olmasaydı 250 TL ödeyecekti. Böylece 1 ayda 50 TL kar elde etmiş olur.

Sosyal kart sahibi bir kişi normal tarifesinde 370 TL aylık ödeme yapması gerekir. Mavi Sosyal Kart kullanırsa 125 TL ödeyerek 245 TL kar elde etmiş olur.

Normal tam kart sahibi bir kişi 180 basım için, 468 TL ödeme yapması gerekir. Mavi normal tam kart kullanırsa 205 TL ödeyerek 263 TL kar elde etmiş olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*